Chrzciny to tradycyjnie duża okazja i goście powinni przynieść prezenty dla maluszka. Jak jednak kupić coś tak małemu dziecku? Tak naprawdę możesz zainwestować w coś, co przyda się rodzicom. Nie znasz się na gadżetach dla niemowląt? Bez obaw, nadchodzimy z pomocą. Specjalnie dla ciebie zrobiliśmy przegląd najlepszych prezentów z okazji chrzcin.

Zestawy prezentowe i kart podarunkowe

Właściciele sklepów z asortymentem dla niemowląt i rocznych dzieci dobrze wiedzą, że znajomość ich potrzeb nie jest powszechna. Przygotowali coś specjalnego z okazji chrzcin – zestawy prezentowe. Ich zawartość się różni, ale najczęściej składają się z zabawek oraz gadżetu, np. kocyka, śliniaka lub akcesoriów do jedzenia.

Z pewnością jest to bezpieczna opcja, ponieważ ciężko nie trafić. Zabawki zawsze się przydadzą dziecku, natomiast gadżety zadowolą rodziców, którzy i tak mają mnóstwo wydatków w tym okresie. Ponadto do zestawu prezentowego dołączona jest zazwyczaj ozdobna kartka z życzeniami.

Dla osób, które naprawdę nie mają pomysłu i nawet nie mają czasu zgłębiać tematu, pozostają karty prezentowe i kwiaty lub bombonierka. Poproś w sklepie, aby ekspedient doładował kartę na pożądaną kwotę, a rodzice będą wiedzieli, na co mogą ją przeznaczyć. Dokup piękną kartkę z życzeniami i gotowe.

Praktyczne akcesoria

Rodzice ochrzczonego na pewno docenią nowy przydatny gadżet. Najpierw jednak skonsultuj z nimi tę kwestię, ponieważ może się okazać, że mają już podobne akcesoria lub ich zwyczajnie nie potrzebują albo nie chcą, bo np. nie zmieszczą się one w mieszkaniu.


fot.: Pexels.com

Wszyscy rodzice potrzebują krzesełko do karmienia brzdąca. Jest ono ogromnym ułatwieniem, gdyż dzieci na tym etapie rozwoju nie potrafią usiedzieć w miejscu, a już na pewno nie podczas jedzenia. Rynek oferuje wiele modeli stworzonych z różnych surowców. Nowoczesne krzesełka mają możliwość regulacji wysokości, co jest dodatkowym atutem.

Kolejny praktyczny prezent to tzw. leżaczek-bujaczek. Jest to wygodne siedzenie, w którym można przypiąć dziecko, aby było bezpieczne. Maluch się buja i obserwuje rodzica, który jest zajęty np. gotowaniem lub sprzątaniem. Rodzic nie musi się martwić o pociechę i wszyscy są zadowoleni.

Ta propozycja ucieszy zarówno opiekunów, jak i samego ochrzczonego. Jest to mata edukacyjna, która stanowi wspaniały prezent! Prosta konstrukcja cieszy i wspomaga rozwój dziecka. Miękkie podłoże znajduje się pod łukami, na których wiszą kolorowe i atrakcyjne zabawki. Dziecko może spędzić godziny, gaworząc do obracających się akcesoriów, a rodzic ma czas dla siebie.

Przydatne akcesoria:

  • krzesełko do karmienia,
  • leżaczek,
  • mata edukacyjna.

Zabawki wspomagające rozwój dziecka

Najlepiej sprawdzą się zabawki wspomagające naukę chodzenia. Będą bardzo interesujące dla dziecka, więc będzie chętniejsze do podejmowania prób stawania na nogach o własnych siłach. Chodziki lub pchacze, bo tak nazywają się tego typu akcesoria, dostępne są we wszystkich sklepach z zabawkami.

Bardzo popularne stały się niewielkie wózki, z których maluch może wrzucić zabawki i przewozić je w inne miejsce. Niektóre z nich są wypełnione klockami, które stanowią dodatkową opcję zabawy. Układanie wieży to również aktywność uwielbiana przez najmłodszych.

Do wyboru są również platformy na kółkach. Na ich powierzchni znajdują się kolorowe przyciski, które świecą lub grają melodie. Taka zabawka wspomaga także rozwój słuchu i przetwarzania dźwięków.

Jeździk to gadżet, który da wiele radości całej rodzinie, jednak pamiętaj, że do tego potrzebna będzie całkiem spora przestrzeń – w kawalerce taki prezent się nie sprawdzi. Dziecko siada na zwierzątku z kółkami lub samochodziku i odpycha się nogami.

Możesz zdecydować się na piękną karuzelę lub pozytywkę do zawieszenia nad dziecięcym łóżeczkiem. Maluchy lubią patrzeć na ruchome elementy przed snem lub po przebudzeniu. To bardzo dobrze wpływa na rozwój zmysłu wzroku.


fot.: Pexels.com

Najlepsze zabawki:

  • chodzik,
  • jeździk,
  • karuzela lub pozytywka.
Prezent sentymentalny

Chrzest to pierwsze duże wydarzenie w życiu małego człowieka i warto, aby miało pamiątkę. Oczywiście dostanie ją, kiedy urośnie, jednak wtedy na pewno doceni gest ze strony chrzestnych lub wujka czy cioci.

Sklepy jubilerskie mają zwykle całe kolekcje związane z chrztem. Zdobne medaliki lub krzyże z wygrawerowaną datą okazji to piękny prezent. Również kryształowe figurki z dedykacją są oryginalnym pomysłem i ładną ozdobą.

Na pamiątkę chrzcin niektórzy wręczają rodzicom dziecka Pismo Święte, które po latach trafia w ręce podrośniętego malucha, np. podczas Pierwszej Komunii. Poszukaj takiego w twardej oprawie ze zdobnymi kartkami. Do środka możesz włożyć kartonik z życzeniami i dedykacją.

Prezenty sentymentalne:

  • medalik,
  • krzyż,
  • figurka,
  • Pismo Święte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here