Jak zdobyć kartę sportową jako osoba prywatna

Większość z nas ma niestety typową pracę siedzącą. Nawet jeśli chcemy prowadzić w miarę aktywny tryb życia, czasem wydaje nam się to wręcz niemożliwe, jeżeli w swoich biurach musimy siedzieć od wczesnych godzin porannych do późnych godzin popołudniowych, a czasem i nawet wieczornych.

Praca siedząca vs aktywność fizyczna

Na szczęście nawet przy takim trybie życia możliwe jest wygospodarowanie wolnych chwil na sport. Zorientujmy się, czy przypadkiem w naszym biurze nie przysługują pracownikom karty sportowe Medicover Sport. Jeżeli mamy do nich dostęp, koniecznie z niego skorzystajmy. Taka karta pozwoli nam bowiem korzystać z przeróżnych obiektów sportowych – głównie siłowni, ale często też basenów, a nawet i ścianek wspinaczkowych czy kortów tenisowych.

A właśnie fajnie urozmaicać sobie to sportowe życie. Często bowiem nie znajdujemy czasu na ćwiczenia wcale nie dlatego, że go nie mamy, ale dlatego, że nie chcemy go znaleźć. Po prostu szybko się nudzimy. Możemy od lat chodzić na siłownię i nagle stwierdzić, że to podnoszenie ciężarów wcale nie jest dla nas niczym ciekawym czy odkrywczym. Na szczęście akurat siłownie dają nam możliwość uprawiania różnych dyscyplin. Pomimo tego, iż kojarzą się głównie właśnie z podnoszeniem ciężarów, to przecież zawsze dysponują też strefą urządzeń cardio, na której możemy biegać na bieżni czy jeździć na rowerkach stacjonarnych (nawet tych przeznaczonych do bardzo szybkiej i wręcz wyczynowej jazdy).

Karta sportowa dla osób prywatnych

Jeśli nasze miejsce pracy nie zapewnia nam do tego wszystkiego dostępu, dowiedzmy się, jak zdobyć kartę sportową jako osoba prywatna i wysilmy się trochę, aby później móc korzystać z rozmaitych obiektów przeznaczonych właśnie do pracy nad własnym ciałem. Nie tylko siłownie są przecież warte uwagi. Zbawiennie działającym sportem na ciało i duszę jest chociażby pływanie, którym wszyscy możemy się zajmować, bo akurat do uprawiania tej dyscypliny sportowej nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań. A gdy i pływanie nam się nudzi, zawsze możemy namówić znajomych na wizytę na ściance wspinaczkowej. Będzie to mała namiastka prawdziwych górskich wypraw.

Zdecydowanie warto uprawiać sport po pracy zwłaszcza siedzącej. Jeżeli dzień w dzień spędzamy przy komputerze od kilku do kilkunastu godzin, sami możemy odczuwać, że nasze ciało potem wręcz domaga się ruchu. A nawet jeśli mamy wrażenie, że nie mamy już sił na to, by pójść na siłownię czy na basen, spróbujmy się do tego zmusić. Sport to naprawdę wspaniały sposób na relaks po długim dniu w pracy. Jesteśmy w stanie czerpać z niego czystą frajdę i olbrzymią przyjemność!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here