Pewnie malujesz się codziennie rano albo chociaż kilka razy w tygodniu. Ale czy używasz do każdego kroku akcesoriów, czy tworzysz makijaż jedynie przy pomocy własnych rąk? Poszperaliśmy w internecie i zajrzeliśmy na profile społecznościowe makijażowych guru, aby sprawdzić, jakie gadżety najlepiej przydają się do malowania twarzy!

Zanim nałożysz makijaż

Pamiętaj, że nawet makijaż wykonany najlepszej jakości kosmetykami spowoduje, że wyskoczą ci pryszcze, jeśli najpierw nie umyjesz dokładnie twarzy. Na skórze znajdują się sebum i kurz, dlatego nie pomijaj pierwszego etapu pielęgnacji.

Same dłonie to za mało, ponieważ nie są one w stanie dostać się do głębszych zakamarków, czyli do porów w skórze. Z pomocą przychodzą różnorodne akcesoria stworzone z myślą o idealnie czystej buzi.

Najpopularniejsze są szczotki. Podstawowe to manualne, ale w sklepach znajdziesz również elektryczne i soniczne. Ręczne silikonowe szczoteczki dostaniesz w drogerii za mniej niż 10 zł. Są łatwe w użyciu i całkiem dobrze zdejmują brud, jednak nie są tak dobre, jak droższe wersje gadżetu.

Ceny szczotek elektrycznych zaczynają się od 50 zł. Wykonują okrężne ruchy, a włosie dokładnie oczyszcza skórę w każdym calu. Najnowsza technologia, tj. soniczna daje najlepsze efekty. Silikonowa szczotka po uruchomieniu drga z bardzo wysoką częstotliwością, co porusza i zdejmuje cząsteczki sebum oraz kurzu.

Umyj twarz szczotką:

  • manualną,
  • elektryczną,
  • soniczną.

fot.: Pexels.com

Najpierw podkład i korektor

Akcesoria do nakładania pierwszych warstw makijażu dzielą się na pędzle oraz gąbki. To jednak nie koniec, ponieważ te główne kategorie rozgałęziają się na wiele kolejnych. Wiele pań aplikuje podkład palcami i nie ma w tym nic złego – niektórzy po prostu tak lubią.

Zacznijmy od pędzli. Możesz je kupić w zestawie lub samodzielnie. Najtańsze zestawy są dostępne za około 20 zł, jednak urodowe specjalistki ich nie polecają. Mówią, że są one słabej jakości, mają twarde włosie i nie są odpowiednio wyprofilowane, co na dobrą sprawę utrudnia cały proces. Dwa najczęściej wybierane typy pędzli do podkładu to płaski oraz tzw. flat top, czyli ścięte u góry w taki sposób, aby miały równomierną powierzchnię.

Najnowsze są szczotki do makijażu, czyli owalne pędzle z bardzo miękkim i gęstym włosiem. Według specjalistów ten typ akcesoriów sprawia, że o wiele łatwiej jest równo rozprowadzić produkt na skórze i polecają szczotki początkującym dziewczynom. Ich cena bez zestawu to zazwyczaj 20 zł.

Czas na gąbki, czyli ulubione akcesorium blogerek. Nie ma co się dziwić, miękki i niewielki gadżet jest wyjątkowo praktyczny i łatwy w obsłudze. Doskonale rozprowadza podkład oraz wklepuje go w skórę, w taki sposób, że tworzy się efekt naturalnej skóry, nie ma mowy o „masce”. Gąbeczki istnieją w różnych wariantach, najtańsze są dostępne od około 7 zł, najdroższe zaś oscylują w okolicach 100 zł.

Ostatni gadżet to silikonowa poduszeczka. Opinie na jej temat są mocno podzielone, część uznaje to akcesorium za zbędne, inni z kolei zachwycają się efektami, jakie uzyskują dzięki niemu. Najlepiej przekonaj się sama – najtańsze kosztują 2 zł.

Nigdy nie zapominaj o czyszczeniu akcesoriów do makijażu! Stanowią one doskonałe siedlisko do rozwoju bakterii, które mogą przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych skóry!

Akcesoria do aplikacji podkładu:

  • pędzle,
  • szczotki,
  • gąbki,
  • silikonowe poduszeczki.

fot.: Pexels.com

Kolorowe wykończenie makijażu

Róż, cienie, bronzer i rozświetlacz najczęściej nakładane są przy pomocy małych, bardzo precyzyjnych pędzelków. Cienie do powiek można aplikować również tzw. pacynkami, które nierzadko są dołączone do zestawu kosmetyków. Istnieje możliwość zakupienia ich oddzielnie – zestaw kilku sztuk to wydatek rzędu 10 zł.

Pacynka jednak nie nadaje się do malowania kresek na powiekach. Panie zazwyczaj stosują aplikatory dołączone do kosmetyku lub bardzo cienkie pędzle. Jeśli zaopatrzysz się w dobry zestaw pędzli, znajdziesz w nim także model do nakładania cienia na powiekę, czyli taki z o okrągłym kształcie.

Do nakładania różu przeznaczone są płaskie szczoteczki lub skośnie ścięte pędzelki. Oba akcesoria charakteryzują się dosyć grubym i gęstym włosiem, tak aby można było odpowiednio rozprowadzić produkt. Ceny tych gadżetów zaczynają się od 20 zł i rosną nawet do 180 zł.

Najbardziej opłaca się zakup zestawu pędzli, te polecane przez specjalistów kosztują od 100 do 250 zł.

Akcesoria do aplikacji kosmetyków kolorowych:

  • pacynki,
  • pędzle,
  • szczotki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here