Naturalny krem z ceramidami

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się naturalne kremy z ceramidami, które na rynku kosmetycznym pojawiły się stosunkowo niedawno. Produkty takie świetnie sprawdzają się w pielęgnacji niemal każdej cery, zapewniając jej właściwe nawilżenie i elastyczność. Zawierają składnik, który naturalnie występuje w naszej skórze, dlatego są dobrze tolerowane przez większość osób. Dlaczego warto wprowadzić je do swojej codziennej pielęgnacji? Podpowiadamy.

Czym jest naturalny krem z ceramidami?

Naturalny krem z ceramidami to produkt, w którym jak sama nazwa wskazuje, producent umieścił kluczowe dla naszej cery ceramidy. Związki te są składnikami lipidów i odgrywają ważną rolę, ponieważ są wypełnieniem przestrzeni międzykomórkowych.

Są więc bardzo ważnym elementem bariery hydrolipidowej, czyli warstwy, która chroni naszą skórę przed przedostawaniem się do niej zanieczyszczeń, drobnoustrojów, a także ucieczką wody. Niedobór tego związku może spowodować spadek elastyczności cery, jej łuszczenie się, szary koloryt, tendencję do powstawania zmarszczek, czy pieczenie i uczucie ściągnięcia.

Naturalny krem z ceramidami a cera trądzikowa

Osoby, które chcą poznać sprawdzone sposoby na zaskórniki, coraz częściej dowiadują się, że poza właściwym oczyszczeniem skóry i regularnym złuszczaniem naskórka peelingiem, że bardzo ważny jest dobór kremu, który wcale nie musi być dedykowany cerze trądzikowej. Istotne jest jednak aby był niekomedogenny i posiadał szereg właściwości.

W pielęgnacji cery trądzikowej świetnie sprawdza się krem z ceramidami, ponieważ bardzo często niedoskonałości są spowodowane zaburzoną barierę hydrolipidową przez którą łatwo przedostają się patogeny i zanieczyszczenia powodujące stany zapalne. Ceramidy odbudowują zaburzony płaszcz lipidowy i blokują bakteriom dostęp do głębszych warstw skóry.

Naturalny krem z ceramidami a nawilżenie skóry

Naturalny krem z ceramidami istotnie wpływa również na nawilżenie skóry. Dobrej jakości produkt powinien w swoim składzie zawierać składniki hydrofilowe i hydrofobowe. Te pierwsze łączą się z cząsteczkami wody i wiążą je w naszej skórze. Te drugie z kolei wykazują działanie okluzyjne, dzięki czemu zapobiegają utracie wody.

Ceramidy tworzą barierę hydrolipidową, która nie tylko zapobiega przedostawaniu się wody z wnętrza skóry na zewnątrz, ale także chroni ją przed działaniem szeregu niekorzystnych czynników, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia, smog czy suche, gorące i zimne powietrze.

Naturalny krem z ceramidami a cera dojrzała

Po naturalny krem z ceramidami mogą sięgać również posiadaczki cery dojrzałej lub osoby, które zauważyły swoje pierwsze zmarszczki, a także chcą działać prewencyjnie. Substancje te w związku z tym zapobiegają powstawaniu się bruzd spowodowanych wysuszeniem i zmniejszeniem grubości cery.

Naturalny krem z ceramidami a cera wrażliwa i atopowa

Naturalny krem z ceramidami świetnie sprawdza się w przypadku każdej cery, również wrażliwej i atopowej. Wówczas zapewni jej właściwe nawilżenie i odbudowę bariery hydrolipidowej, która często w takiej sytuacji jest naruszona i prowadzi do powstawania nowych stanów zapalnych i podrażnień.

Wybierając naturalny krem z ceramidami, posiadaczki skóry wrażliwej lub atopowej powinny jednak zwrócić uwagę na jego skład — musi być niekomedogenny. Nie może zawierać również związków, które mogłyby podrażnić wrażliwą cerę, takich jak alkohol, parabeny, SLS czy substancje zapachowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here