Retinol na twarz

Każdy z nas niezależnie od wieku, chciałby cieszyć się zdrową i piękna cerą. Niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia i niektórzy zmagają się z aktywnym trądzikiem, którego wszelkimi sposobami próbują wyleczyć. Z wiekiem nasza skóra traci jędrność i pojawiają się zmarszczki. Niektórzy z nas szukają skutecznych metod, które będą w stanie sobie z nimi poradzić. Z pomocą przychodzi retinol na twarz, którego działanie zdecydowanie zasługuje na uwagę.  Dlaczego warto zainteresować się tym składnikiem?  Podpowiadamy.

Czym jest retinol na twarz?

O tym składniku z pewnością słyszał każdy z nas, chociażby szukając w wyszukiwarce frazy retinol na twarz efekty i działanie. Choć jest to bardzo popularna substancja, to pewnie niewiele osób zastanawiało się, czym tak naprawdę jest. Aby dobrze zaplanować pielęgnację, należy przede wszystkim wiedzieć, że jest to pochodna witaminy A, pozyskiwana droga syntetyczną. Z retinolem do czynienia mamy również na co dzień w produktach spożywczych, między innymi w marchwi, czy w jajach. Jest to jeden z retinoidów, który wyróżnia się największą aktywnością, dlatego też coraz więcej producentów decyduje się na dodanie tego składnika do wybranych kosmetyków. Dzięki temu, chcąc wprowadzić retinol w codzienną rutynę pielęgnacyjną, nie będziemy mieli problemów z dobraniem odpowiednich kosmetyków, które nie będą się wzajemnie wykluczały przez swój skład.

Na uwagę zasługuje fakt, że retinol jest dedykowany każdemu typowi skóry, dzięki czemu kosmetyki z nim w roli głównej mogą być stosowane zarówno przez osoby ze skórą trądzikową, wrażliwą, jak i normalną.

Retinol na twarz – działanie

Wiedząc, że może go używać każdy niezależnie od tego, jaki typ skóry reprezentuje, warto przyjrzeć się jego działaniu. Po pierwsze, retinol skutecznie redukuje zmarszczki, ponieważ jako pochodna witaminy A bardzo dobrze rozpuszcza się w lipidach, a to zaś powoduje, że przenikając do głębszych warstw skóry,  pobudza komórki do produkcji kolagenu oraz elastyny i kwasu hialuronowego. Retinol poprawia strukturę warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu ochrona skóry zostaje skutecznie wzmocniona, a utrata wody zostaje zahamowana. Redukuje stany zapalne, dlatego też po wyleczeniu ich poleca się stosowanie serum z witaminą c. Jakie wybrać kosmetyki, aby retinol wchłania się w głąb naskórka i spełniał swoją funkcję, jak należy? Takie, które warto będzie wpleść w ciąg naszej rutyny pielęgnacyjnej, np. krem z retinolem.

Retinol zmniejsza rogowacenie ujść mieszków włosowych oraz skutecznie poprawia krążenie i sprawia, że skóra zaopatrzona jest we wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Retinol na twarz – efekty

Efekty stosowania retinolu mogą być widoczne bardzo szybko, jeśli tylko kosmetyków będziemy używać zgodnie z zaleceniami producentów. Po pierwsze, dzięki temu składnikowi aktywnemu dochodzi do ujędrnienia i wygładzenia skóry, a także do wyciszenia stanów zapalnych. Retinol wzmacnia warstwę hydrolipidową oraz wykazuje działanie antyoksydacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here