Wcale nie musisz chodzić co dwa tygodnie do kosmetyczki, żeby mieć piękne paznokcie. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie akcesoria i poćwiczysz, a będziesz mogła sama robić sobie profesjonalny manicure w domu. Hybrydy, przedłużanie, odżywianie – na wszystko jest metoda. Wyselekcjonowaliśmy przydatne gadżety, dzięki którym zaoszczędzisz!

Każda kobieta lubi mieć zadbane paznokcie. Najczęściej panie wybierają się do salonów kosmetycznych, aby specjalista się zajął tą kwestią, to jednak sporo kosztuje i zajmuje naprawdę dużo czasu. Poniższe akcesoria pozwolą ci tworzyć dzieła na dłoniach podczas oglądania ulubionego serialu.

Przygotowanie do zabiegu

Bez względu na to, jaki zabieg chcesz wykonać, najpierw musisz odpowiednio przygotować paznokcie. Przydadzą się akcesoria do piłowania, odsuwania i wycinania skórek oraz odżywki.

Aby zmiękczyć skórki, skorzystaj z odpowiedniego płynu. Takie produkty są dostępne we wszystkich drogeriach i sprzedawane są w wygodnej formie. Wyglądają jak lakier do paznokci, a aplikuje się je pędzelkiem.

Odsuwanie skórek wymaga precyzji i ostrożności. Za mocne ruchy mogą zniszczyć płytkę paznokcia i spowodować skaleczenia. Użyj specjalnych akcesoriów, takich jak drewniane patyczki albo metalowe dłutko. Te gadżety są wyprofilowane w taki sposób, aby pasowały do paznokci, czyli są delikatnie zaokrąglone.

Wycinanie skórek to kolejny etap procesu, przy którym należy zachować szczególną ostrożność. Kup małe cążki i delikatnie ponacinaj zmiękczoną tkankę.

Piłowanie zwykle wykonuje się przy pomocy pilników, ale możesz nabyć szlifierkę do paznokci. Niewielkie urządzenie ma kilka wymiennych końcówek o różnej gradacji. Dzięki temu bez problemu dostosujesz piłowanie do rodzaju swojej płytki.

Akcesoria do przygotowania paznokci:

 • dłutko,
 • cążki,
 • drewniane patyczki,
 • pilniki,
 • szlifierka do paznokci.

fot.: Pexels.com

Manicure hybrydowy

Popularna forma malowania to nakładanie lakieru hybrydowego, który utwardza się światłem UV. Dobrze wykonany manicure tą metodą trzyma się na paznokciach nawet do czterech tygodni. Aby zrobić hybrydy, potrzebujesz:

 • lampę UV,
 • bazę,
 • kolorowy lakier,
 • top,
 • cleaner.

Zakładając, że masz już przygotowaną płytkę, nalej trochę cleanera na płatek kosmetyczny i przetrzyj paznokcie, aby je odtłuścić – dzięki temu lakier będzie się lepiej trzymać.

Następnie nanieś lakier bazowy i utwardź go w lampie. Kolejne kroki to zaaplikowanie koloru, utwardzenie go, nałożenie topu i ostatnie utwardzanie.

Po wszystkim przecierasz manicure cleanerem i gotowe!

Przedłużanie dla każdego

Istnieje kilka metod przedłużania paznokci, ale w domu najwygodniej robić to przy pomocy żelu. Preparat jest zwykle akrylożelem, czyli mieszanką żelu i akrylu. Materiał jest bardzo gęsty i płynny, natomiast po utwardzeniu w lampie staje się twardy. Do przedłużenia paznokci tym sposobem potrzebne są:

 • lampa UV,
 • hybrydowa baza,
 • akrylożel,
 • formy do przedłużania,
 • cleaner/aceton,
 • radełko,
 • mały pędzelek.

Podobnie, jak w przypadku hybryd, wszystko zaczyna się od odtłuszczenia płytki. Potem nakładasz lakier hybrydowy bazowy i utwardzasz w lampie. Czas na przedłużanie. Nałóż odrobinę akrylożelu na radełko i połóż w formie. Pędzelkiem nasiąkniętym w cleanerze rozprowadź żel na formie, tak aby przypominał paznokieć. Następnie przyłóż formę do paznokcia i utwardź całość w lampie.

Po utwardzeniu zdejmij formę – spokojnie, żel jest już twardy, więc się nie zepsuje – i wymodeluj pilnikiem paznokcie. Po wszystkim oczyść cleanerem i gotowe. Ewentualnie możesz zaaplikować lakier do paznokci lub zrobić manicure hybrydowy.


fot.: Pexels.com

Pamiętaj, że jeśli nałożysz lakier hybrydowy na przedłużone paznokcie, chcąc zmienić kolor, będziesz musiała zdjąć również żel. W przypadku zwykłego lakieru wystarczy, że go zmyjesz i będziesz mogła nałożyć inny.

Nowy wymiar wygody

Sprzęt do domowego manicure wcale nie kosztuje dużo. Koszt jest porównywalny z dwoma zabiegami przedłużania paznokci w salonie. Lakiery hybrydowe są droższe niż zwykłe, ale wystarczają na bardzo długo.

Lampa i większość akcesoriów to jednorazowy wydatek, dlatego oszczędność zauważysz już po dwóch miesiącach omijania salonu kosmetycznego. Ponadto jest to po prostu bardzo wygodne. Możesz wykonać zabieg wtedy, kiedy ci to pasuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here