Pary, które obchodzą Święto Miłości, poświęcają wiele czasu na zastanawianie się, co podarować swojej drugiej połówce. Każdy chciałby wręczyć coś wyjątkowego i oryginalnego, ale pomysłów brakuje. O ile na początku związku to może być oczywiste, w długoterminowych związkach pojawia się problem – na każdą okazję potrzebny jest prezent i pomysły się kończą. Zainspiruj się naszymi pomysłami specjalnie na walentynki!

Dla par z krótkim stażem

Związki trwające kilka miesięcy zwykle nie są jeszcze zbyt zobowiązujące, jednak większość obchodzi walentynki. Prezent również nie powinien być wiążący – lepiej nie wyskakuj z pierścionkiem zaręczynowym, bo wystraszysz potencjalną przyszłą żonę. Panie powinny unikać wręczania domowych gadżetów, takich jak kubki z waszymi imionami.

Lepiej pomyśl o czymś miłym, co wyrazi zaangażowanie, ale jednocześnie będzie neutralne. Oczywiście możesz pójść w pewniaki, czyli kwiaty, czekoladki lub słodki miś z serduszkiem, jednak wiedz, że nie jest to szczyt oryginalności i może zostać potraktowane jako odbębnienie sprawy.

Zastanów się, co lubi druga osoba. Może kolacja w ulubionej restauracji albo bilety do kina, na wymarzony film? Nawet spacer po parku okaże się trafiony, jeśli druga strona docenia długie rozmowy i romantyczne trzymanie się za ręce. Tak naprawdę wszystko zależy od waszych charakterów – jednych zadowoli wyjście do baru, inni z kolei mogą preferować weekend w luksusowym hotelu.

Walentynki są świętem miłości i zakochanych. Jeżeli spotykacie się ponad pół roku i nie wyznaliście sobie uczucia, ale czujesz, że to jest „to”, może czas powiedzieć co czujesz. To samo w sobie jest dobrym prezentem.

Dla kobiety sprawdzi się biżuteria, natomiast panowie ucieszą się z koszulki. Zastanów się, czego druga osoba potrzebuje. Może wspominała o dużym notesie lub eleganckim długopisie? Zainwestuj w coś, co się przyda i jednocześnie pokaże, że słuchasz potrzeb swojej połówki.


fot.: Pexels.com

Dla par z długim stażem

W małżeństwach i związkach partnerskich sprawdzi się wszystko to, co ucieszy obie strony. Doskonale sprawdzi się wspólny wyjazd, np. do miejsca, które jest dla was ważne. Pomyśl, gdzie spędziliście pierwsze wakacje i zarezerwuj nocleg. Będziecie mogli odwiedzić sentymentalne destynacje i powspominać.

Nie ulega wątpliwości, że dobrze się znacie i prawdopodobnie razem mieszkacie. Zastanów się, co mogłoby się przydać. Możecie nawet wspólnie wybrać się na zakupy i sprezentować sobie nowy mebel albo dekorację.

Dla zapracowanych proponujemy odprężający wieczór. Wypad do SPA albo dobre wino i wieczór filmowy w domowym zaciszu. Walentynki mogą być doskonałą okazją do wspólnego relaksu. Lubicie gry komputerowe? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście urządzili sobie dzień przeznaczony na wirtualną rywalizację.

Takie dzielenie pasji zbliża i skłania do wesołych rozmów. To z pewnością poprawi wasz nastrój i umocni związek. Jeśli macie dzieci, zostawcie je na noc u rodziców albo opiekunki, o ile jest taka możliwość. W przeciwnym razie znajdźcie im ciekawe zajęcie i się zrelaksujcie.

Zainwestujcie w kurs, o którym marzyliście. Językowy, kulinarny, sztuk walki, czy jogi – wybierzcie coś, co lubicie. Wspólne pasje łączą i pozwalają spojrzeć na partnera z innej perspektywy.

A może prezent od serca?

Bez względu na staż waszego związku, zawsze liczy się gest. Własnoręcznie wykonany prezent uświetni każde walentynki i wywoła wzruszenie u drugiej osoby. Nawet laurka w formie listu albo karteczki dołączonej do biletów zrobi niesamowite wrażenie.

fot.: Pexels.com

Walentynki kojarzą się z sercami i czerwienią, dlatego warto zrobić coś w tym klimacie. Zamień zwykły słoik w elegancki pojemnik na miniaturowe karteczki, na których wypiszesz, co lubisz w swojej połówce. Ukochany albo ukochana będą mogli codziennie losować zaletę i się uśmiechnąć na myśl o tobie.

Prawdziwi artyści mogą namalować obraz. Uwiecznij ważne dla was miejsce albo przedmiot. To będzie miła i oryginalna pamiątka. Dobrym pomysłem jest kupno białej koszulki i napisanie lub narysowanie czegoś od siebie. Jeśli stworzysz dwie bluzki, będziecie mieli romantyczne piżamy.

Pamiętaj, aby prezent walentynkowy był dopasowany do zainteresowań i charakteru drugiej osoby, a sukces i zadowolenie gwarantowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here