Pary, które obchodzą Święto Miłości, poświęcają wiele czasu na zastanawianie się, co podarować swojej drugiej połówce. Każdy chciałby wręczyć coś wyjątkowego i oryginalnego, ale pomysłów brakuje. O ile na początku związku to może być oczywiste, w długoterminowych związkach pojawia się problem – na każdą okazję potrzebny jest prezent i pomysły się kończą. Zainspiruj się naszymi pomysłami specjalnie na walentynki!

Dla par z krótkim stażem

Związki trwające kilka miesięcy zwykle nie są jeszcze zbyt zobowiązujące, jednak większość obchodzi walentynki. Prezent również nie powinien być wiążący – lepiej nie wyskakuj z pierścionkiem zaręczynowym, bo wystraszysz potencjalną przyszłą żonę. Panie powinny unikać wręczania domowych gadżetów, takich jak kubki z waszymi imionami.

Lepiej pomyśl o czymś miłym, co wyrazi zaangażowanie, ale jednocześnie będzie neutralne. Oczywiście możesz pójść w pewniaki, czyli kwiaty, czekoladki lub słodki miś z serduszkiem, jednak wiedz, że nie jest to szczyt oryginalności i może zostać potraktowane jako odbębnienie sprawy.

Zastanów się, co lubi druga osoba. Może kolacja w ulubionej restauracji albo bilety do kina, na wymarzony film? Nawet spacer po parku okaże się trafiony, jeśli druga strona docenia długie rozmowy i romantyczne trzymanie się za ręce. Tak naprawdę wszystko zależy od waszych charakterów – jednych zadowoli wyjście do baru, inni z kolei mogą preferować weekend w luksusowym hotelu.

Walentynki są świętem miłości i zakochanych. Jeżeli spotykacie się ponad pół roku i nie wyznaliście sobie uczucia, ale czujesz, że to jest „to”, może czas powiedzieć co czujesz. To samo w sobie jest dobrym prezentem.

Dla kobiety sprawdzi się biżuteria, natomiast panowie ucieszą się z koszulki. Zastanów się, czego druga osoba potrzebuje. Może wspominała o dużym notesie lub eleganckim długopisie? Zainwestuj w coś, co się przyda i jednocześnie pokaże, że słuchasz potrzeb swojej połówki.


fot.: Pexels.com

Dla par z długim stażem

W małżeństwach i związkach partnerskich sprawdzi się wszystko to, co ucieszy obie strony. Doskonale sprawdzi się wspólny wyjazd, np. do miejsca, które jest dla was ważne. Pomyśl, gdzie spędziliście pierwsze wakacje, albo pierwszą randkę i zarezerwuj nocleg. Będziecie mogli odwiedzić sentymentalne destynacje i powspominać.

Nie ulega wątpliwości, że dobrze się znacie i prawdopodobnie razem mieszkacie. Zastanów się, co mogłoby się przydać. Możecie nawet wspólnie wybrać się na zakupy i sprezentować sobie nowy mebel albo dekorację.

Dla zapracowanych proponujemy odprężający wieczór. Wypad do SPA albo dobre wino i wieczór filmowy w domowym zaciszu. Walentynki mogą być doskonałą okazją do wspólnego relaksu. Lubicie gry komputerowe? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście urządzili sobie dzień przeznaczony na wirtualną rywalizację.

Takie dzielenie pasji zbliża i skłania do wesołych rozmów. To z pewnością poprawi wasz nastrój i umocni związek. Jeśli macie dzieci, zostawcie je na noc u rodziców albo opiekunki, o ile jest taka możliwość. W przeciwnym razie znajdźcie im ciekawe zajęcie i się zrelaksujcie.

Zainwestujcie w kurs, o którym marzyliście. Językowy, kulinarny, sztuk walki, czy jogi – wybierzcie coś, co lubicie. Wspólne pasje łączą i pozwalają spojrzeć na partnera z innej perspektywy.

A może prezent od serca?

Bez względu na staż waszego związku, zawsze liczy się gest. Własnoręcznie wykonany prezent uświetni każde walentynki i wywoła wzruszenie u drugiej osoby. Nawet laurka w formie listu albo karteczki dołączonej do biletów zrobi niesamowite wrażenie.

fot.: Pexels.com

Walentynki kojarzą się z sercami i czerwienią, dlatego warto zrobić coś w tym klimacie. Zamień zwykły słoik w elegancki pojemnik na miniaturowe karteczki, na których wypiszesz, co lubisz w swojej połówce. Ukochany albo ukochana będą mogli codziennie losować zaletę i się uśmiechnąć na myśl o tobie.

Prawdziwi artyści mogą namalować obraz. Uwiecznij ważne dla was miejsce albo przedmiot. To będzie miła i oryginalna pamiątka. Dobrym pomysłem jest kupno białej koszulki i napisanie lub narysowanie czegoś od siebie. Jeśli stworzysz dwie bluzki, będziecie mieli romantyczne piżamy.

Pamiętaj, aby prezent walentynkowy był dopasowany do zainteresowań i charakteru drugiej osoby, a sukces i zadowolenie gwarantowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here