Kot karmiony z miłością

Prawidłowe karmienie kotów nie jest prostą sprawą i orientuje się w tym zakresie każdy odpowiedzialny posiadacz mruczka. Choć początkowo wiele osób nie ma pojęcia o tym, jak należy karmić kociaka, to często z czasem chcemy się o naszych futrzastych przyjaciołach dowiedzieć jak najwięcej, a wówczas dociera do nas, że reklamowane w telewizji popularne karmy wcale nie są takie dobre. Wtedy zazwyczaj zaczynamy edukację na temat żywienia i zaczynamy inwestować w bezzbożowe karmy dla kotów, które są najzdrowszą dostępną od ręki na rynku alternatywą, która nie wymaga mozolnego przygotowywania posiłków od podstaw.

Pozornie wyższa cena

Chociaż nie powinniśmy oszczędzać na jedzeniu, ani swoim ani naszych zwierząt, to często kusi nas, żeby właśnie tak postąpić. Nie warto, ponieważ bezzbożowa karma dla kota, która ma akceptowalny skład i będzie dla naszego mruczka odpowiednia, potrafi wyjść znacznie bardziej ekonomicznie niż karma z marketu! Dzieje się tak dlatego, że ma znacznie mniej zapychaczy i zbędnych dodatków, których kociak nie jest w stanie strawić. Dzięki temu najada się już niewielką porcją.

Oczywiście istnieją też bardzo drogie karmy z najwyższej półki, ale często ich skład nie musi być aż tak dobry. Należy przede wszystkim nauczyć się zawsze czytać umieszczone z tyłu opakowania etykiety ze składem. Dobre bezzbożowe karmy dla kotów wcale nie muszą być strasznie drogie. Warto nadmienić również o fakcie, że pozwalają one także na zaoszczędzeniu na żwirku, ponieważ znacznie większa część pokarmu jest przyswajana przez mruczka, przez co odchody są bardziej zwarte i jest ich po prostu mniej w kuwecie.

Alergie i składniki

Choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, to wiele kotów jest alergikami. Dlatego jeżeli kociak źle się czuje po zjedzeniu posiłku, najpierw należy metodą eliminacji sprawdzić, czy nie wywołuje tej reakcji jakiś konkretny rodzaj mięsa. Tu także najlepszym wyborem jest bezzbożowa karma dla kota, np. https://lugers.pl/pol_m_Kot_Karma-dla-kota_Bezzbozowa-karma-dla-kotow-436.html, ponieważ zdecydowanie łatwiej jest dostać mono białkową dietę w przypadku karm wysokiej jakości.

Jeżeli nasz pupil jest w pełni zdrowy i nie ma żadnych alergii, to zwróćmy przede wszystkim uwagę na stosunek wapnia do fosforu. Pomoże to nam uniknąć powstających z czasem schorzeń nerek, które dla mruczków są śmiertelnie niebezpieczne. Bezzbożowa karma dla kota powinna także zawierać dodatek tauryny, który u wielu producentów jest niestety zbyt niewielki. Na szczęście w Internecie na forach można bez problemu znaleźć porównania karm, gdzie wyszczególnione są ich największe zalety oraz wady, a ilość dodatków jest poddana szczegółowej ocenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here