Wielu panów nadal uważa, że biżuteria to domena kobiet. Bardzo się mylą, ponieważ coraz więcej mężczyzn kupuje eleganckie ozdoby dla siebie i wcale nie wyglądają źle. Wręcz przeciwnie! Sprawiają wrażenie zadbanych, a taki mężczyzna wydaje się bardziej interesujący i przyciąga uwagę. Nie tylko pań – także pracodawcy wolą zatrudniać ludzi, którzy przywiązują wagę do swojego stroju. Czas na przegląd męskiej biżuterii.

Dlaczego mężczyźni nie chcą nosić biżuterii?

Rzecz nie jest oczywista. Tak naprawdę nie wiadomo skąd pogląd, jakoby świecidełka były zarezerwowane dla płci pięknej. W zamierzchłych czasach mężczyźni również nosili zdobną biżuterię, co podkreślało zwykle ich status społeczny.

Do niedawna panowie ograniczali się do zakładania krzyżyka lub medalika związanego z ich religią oraz spinek do mankietów. Żonaci dodawali jeszcze obrączkę. I tyle. Obecnie trend się diametralnie zmienił i sklepy jubilerskie sukcesywnie powiększają kolekcję skierowaną do mężczyzn, a kobiety chętnie kupują dekoracje w ramach prezentu.

Biżuteria ta nie jest tak delikatna, jak damska. Wzornictwo jest proste i mocne. Najpopularniejsze kolory to czerń, szarość i brąz. Materiał, z którego wykonuje się większość męskich ozdób to stal lub białe złoto. Pasuje zarówno do eleganckich, jak i codziennych strojów i wcale nie ujmuje męskiemu lookowi. Przeciwnie, doskonale go podkreśla.

Panie przyznają, że bardzo podobają im się mężczyźni, którzy zakładają biżuterię. Po pierwsze dobrze wyglądają, po drugie świadczy to o ich pewności siebie i zwracaniu uwagi na szczegóły związane ze stylem.


fot.: Pexels.com

Jeśli zapytacie jubilera, co proponuje dla panów, pokaże wam obszerną półkę z bransoletami, łańcuszkami, zawieszkami, pierścieniami oraz spinkami do mankietów. Kolczyki są zwykle unisex – pasują bez względu na płeć.

Biżuteria tylko do garnituru?

Mężczyźni bronią się argumentem, że biżuteria nie będzie pasować do ich stylu. Uważają oni, że ozdoby sprawdzają się tylko w połączeniu z garniturem, albo przynajmniej drogimi ubraniami od projektantów mody. Oczywiście jest to mit.

Tak samo, jak istnieją różne modele zegarków, tak i biżuteria cechuje się różnym poziomem elegancji. Należy pamiętać, że bardzo często to strój nadaje charakteru całej stylizacji, a dodatki go podkreślają, nie dominują.

Raperzy stronią od garniturów, a są obwieszeni świecidełkami od stóp do głów. Czasem wygląda to kiczowato, ale nie zawsze. Zauważcie, że biżuteria w tym przypadku podkreśla agresywny charakter niektórych utworów.

Podobnie sprawa ma się w przypadku stylu podróżniczego. Kolory ziemi, czyli zieleń i brąz wspaniale komponują się z rzemieniami, kamieniami oraz drewnem. Opalony, przystojny surfer bez naszyjnika i bransoletek? Nie do pomyślenia!

Co u jubilera piszczy, a raczej świeci

Zdecydowanie najwięcej jest bransolet. Zazwyczaj mają skórzane wstawki lub kamienne koraliki w ciemnym kolorze, choć zdarzają się również srebrne i złote łańcuchy. Dostępnych jest wiele kolorowych plecionek z lin lub cienkich sznurków. Bransolety bardzo dobrze prezentują się na męskim nadgarstku oraz w połączeniu z zegarkiem.


fot.: Pexels.com

Pierścienie wcale nie ograniczają się tylko do obrączek ślubnych. Biżuteria na palce jest masywna i czasem przypomina sygnety. Pięknie wyglądają stalowe obrączki szare lub czarne. Czasem mają wygrawerowany wzór, innym razem łączy się wielobarwne metale.

Największa różnorodność panuje wśród wisiorków. Luźne rzemienie, eleganckie łańcuszki, zabawne zawieszki oraz stylowe nieśmiertelniki. Długość naszyjnika dowolna – od bardzo krótkich, po długie sznurki sięgające do połowy torsu.

Uwagę przyciąga nowoczesne i odważne wzornictwo wśród spinek do mankietów. Projektanci od kilku sezonów stawiają na wesołe elementy związane z motoryzacją, fryzjerstwem czy zwierzętami. Niektóre spinki są bardzo kolorowe! Warto przełamać poważny strój biznesowy takim elementem. Przyciąga uwagę oraz intryguje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here