Granie na konsoli lub komputerze już od dawna nie jest zarezerwowane dla introwertycznych studentów. To ogromny przemysł, który organizuje nawet zawody e-sportowe! Producenci rozwiązań technologicznych prześcigają się w coraz to nowszych gadżetach dedykowanym graczom. Dowiedz się, w jaki sposób możesz ulepszyć swoje stanowisko gamingowe!

Profesjonalne sterowanie

Komputer nie jest pełny bez myszki i klawiatury. Te jednak mogą być naprawdę designerskie i zaawansowane dlatego, jeśli chcesz kupić odpowiednie akcesoria dla siebie, albo komuś w prezencie, zdecyduj się na coś naprawdę wyjątkowego.

Obecnie w modzie są klawiatury mechaniczne, które wydają charakterystyczny dźwięk po naciśnięciu klawiszy. Możesz zaopatrzyć się w dosyć ciche klikanie albo wręcz przeciwnie – takie, że cały dom będzie wiedział, co właśnie robisz! Ponadto klawisze można wyciągać i zastępować je innymi. Wiele z nich ma gumowe lub plastikowe nakładki. Jednak najistotniejszą cechą klawiatury mechanicznej jest jej podświetlenie, które można ustawić według uznania.

Myszki przeznaczone do gier mają wbudowane przyciski. Sprawdzają się głównie podczas grania w gry typu multiplayer, gdzie liczy się refleks, a postacie mają wiele umiejętności, których należy używać w odpowiedniej kolejności. Taki gadżet pozwala na dostosowanie go do własnych potrzeb i charakteryzuje się ergonomicznym kształtem, idealnie dopasowanym do dłoni.


fot.: Pexels.com

Fani konsol używają padów, które są dołączone do głównego urządzenia. Istnieje możliwość dokupienia gumowych nakładek na joysticki, dzięki czemu pad wygląda atrakcyjnie i jest spersonalizowany. Użytkownicy komputerów również korzystają z tych kontrolerów za pośrednictwem specjalnych przejściówek albo technologii Bluetooth.

Otocz się dźwiękiem

Słuchawki z mikrofonem to absolutny must have każdego gamera. Idealny gadżet powinien dosłownie odcinać gracza od otoczenia i gwarantować najwyższej jakości dźwięk. Mikrofon najlepiej, jeśli jest wbudowany. Wiele gier wymaga porozumiewania się z drużyną, dlatego i tutaj jakość ma ogromne znaczenie.

Gadżet musi być także wygodny. W końcu spędza na głowie kilka godzin, dlatego producenci dbają o wysokiej jakości miękkie i ergonomiczne wykończenie. Niektóre słuchawki mają urocze dodatki w postaci np. kocich uszu.

Połączenie z głównym urządzeniem przez Bluetooth z możliwością zamiany na kabel. Oczywiście nie można pominąć designu. Słuchawki mogą świecić, być kolorowe albo profesjonalne, jak dla audiofila.

Rozgość się wygodnie

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że wielogodzinne siedzenie przed komputerem jest niesamowicie męczące. Plecy, kark i szyja bolą i utrudniają dalsze granie. Jest i na to rada! Powstały specjalne fotele gamingowe, które charakteryzują się ergonomiczną budową. Są miękkie i wyprofilowane, posiadają oparcie dostosowane do naturalnego ułożenia kręgosłupa. Niektóre mają nawet wbudowany podnóżek!

Oczywiście ich design nie jest przypadkowy – są sygnowane logo gry lub firmy, która je produkuje. Kolorystyka dowolna, w sklepach znajdziesz wszystkie możliwe konfiguracje. Należy wspomnieć, że ten gadżet nie musi być tylko dla gracza. Równie dobrze wykorzystają go osoby pracujące przy komputerze.


fot.: Pexels.com
Pokój gracza

Sprzęt to jedno, ale w sklepach znajdziesz szereg gadżetów dekoracyjnych. Przeznaczone są one głównie dla graczy, np. specjalne oświetlenie. Wielu znanych streamerów i profesjonalnych graczy używa taśm ledowych. Dobrze wyglądają, tworzą nastrój i można samemu zmieniać kolor w zależności od potrzeb.

Fani gier kolekcjonują czasem gadżety związane z konkretnym tytułem. Figurki, plakaty lub pudełka – obecnie gry sprzedają się raczej za pośrednictwem wirtualnych platform, jednak oryginalne pudełko z instrukcją to nie lada gratka.

Ważny element, który łączy się z myszką, czyli specjalna podkładka. Nie może być ani za duża, ani za mała, ale powinna być cienka i oczywiście umożliwiać gadżetowi jak najlepszy poślizg. Źle dobrana podkładka może się przyczynić do przegranej w grze!

Nie wolno pominąć koszulek, poduszek, kubków, a nawet kapci, które są stylizowane na gadżety komputerowe. Lampki w kształcie padów, miękkie myszki na łóżko, pendrive w kształcie klawiatury – takie akcesoria mogą stanowić mały prezent dla zapalonych graczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here