Na czym polega wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy jest inaczej znana pod pojęciem modelowania bez użycia skalpela. Zabieg ten należy do działu medycyny estetycznej, w którym swoje zastosowanie znajduje kwas hialuronowy. Zabieg wolumetrii twarzy pozwoli przywrócić właściwy owal twarzy, poprawić gęstość oraz jędrność skóry, a także zezwoli na dokonanie korekty kształtu nosa, ust oraz kości policzkowych.

Czym jest oraz na czym polega wolumetria twarzy?

Wolumetrię twarzy uzyskuje się poprzez wstrzykiwanie wypełniacza do miejsc, w których ilość tkanek podskórnych uległa zmniejszeniu, co pozwala na skuteczne poprawienie rysów twarzy. Prócz wypełniacza w postaci kwasu hialuronowego stosuje się również naturalne, którymi może być własny tłuszcz lub fibryna bogatopłytkowa (powstała z krwi pacjenta). Poprzez zastosowanie własnego tłuszczu, który zawiera komórki macierzyste wdrażana jest wolumetria regeneracyjna.

Zastosowanie kwasu hialuronowego, będącego biozgodną substancją występującą w ludzkim organizmie, o właściwej gęstości, pozwoli w najlepszy sposób zredukować zmarszczki oraz przywrócić odpowiednią objętość oraz sprężystość tkanek twarzy.

Wśród efektów jaki daje zabieg wolumetrii twarzy można wymienić chociażby podniesienie kącików ust, uwydatnienie kości policzkowych, redukcję zmarszczek oraz bruzd w okolicy ust oraz przede wszystkim tak zwanych kurzych łapek.

Wolumetria twarzy polega więc na długotrwałym przywróceniu objętości w miejscach, które cierpią na jej niedobór, co pozwoli sprawić, iż skóra pacjenta odzyskuje swój świetny blask poprzez młodszy wygląd, świeżość, jędrność, a także wrażenie znacznego wypoczęcia.

Zabieg wolumetrii twarzy poleca się szczególnie osobom, które borykają się:

– ze zwiotczeniem naskórka związanym z utratą objętości;
– ze zbyt szczupłą twarzą;
– z nieproporcjonalnym konturem twarzy;
– z lipoatrofią jarzmową;
– po wykonanym liftingu twarzy w celu dokonania terapii uzupełniającej zabieg.

Natomiast wypełnienia w ramach wolumetrii można wykonywać na żuchwie, podbródku, skroniach, policzkach oraz okolicach kości policzkowych.

W zabiegu wolumetrii twarzy stosuje się preparat wypełniający, który charakteryzuje miękkość, elastyczność oraz niewidoczność i niewyczuwalność przez zmysły pacjenta. Wstrzykuje się go poprzez niewielką igłę lub kaniulę wkłuwając się w głębokie rejony tkanki podskórnej. Zabieg ten w żaden sposób nie jest bolesny, a towarzyszyć mu może jedynie delikatne uczucie rozpierania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać go pod znieczuleniem miejscowym. Gdy lekarz ukończy wstrzykiwanie wypełniacza, wprowadza delikatny masaż mający na celu dokładniejsze rozprowadzenie wstrzykniętego preparatu.

Kilka godzin po zabiegu zabronione jest dotykanie oraz masowanie twarzy, a także należy powstrzymywać się od gwałtowniejszych ruchów mimicznych. Przez kolejne trzy dni od zabiegu nie wolno opalać się oraz zabronione jest korzystanie z solariów. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, oraz utrzymują się przez okres 12-18 miesięcy, lecz zalecane jest powtarzanie tego zabiegu raz do roku w celu utrzymania doskonałych efektów.

Z wolumetrii twarzy nie powinny korzystać jednak osoby cierpiące na:

– choroby immunologiczne oraz stawów;
– epilepsję;
– bielactwo i łuszczycę;
– porfirię skórną;
– zapalenia oraz zakażenia skóry, z trądzikiem i opryszczką włącznie;
– alergie;
– podatność na przerost blizn
– a także osoby, które są w trakcie leczenia ummunologicznego oraz kobiety będące w trakcie ciąży lub karmiące piersią.

Wśród ewentualnych skutków ubocznych wystąpić mogą delikatne obrzęki lub zaczerwienienia oraz lekki ból w miejscach i okolicach wprowadzanych zastrzyków. Nie należy jednak się nimi martwić, ponieważ mijają zwykle w przeciągu kilku dni od zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here