Łatwiejsze szykowanie się do przedszkola dzięki ubraniom z Psim Patrolem

0
162

Czy istnieją sposoby na to, by poranki mogły przebiegać sprawnie i bezkonfliktowo? Mówi się, że dobra organizacja to podstawa. Poznaj wskazówki, które mogą Wam oszczędzić stresu.

Przedłużająca się pobudka, kiepski humor, a wskazówki zegara nie chcą się zatrzymać nawet na chwilę, pomimo że próbujesz je zahipnotyzować błagalnym spojrzeniem. Kojarzysz taką sytuację? Przytrafia się chyba każdemu pracującemu rodzicowi, który akurat zupełnie nie ma czasu i kończą mu się zasoby cierpliwości. Są na szczęście pewne sposoby na to, by usprawnić nieco poranne przygotowania.

To, co możesz, naszykuj wieczorem

W wielu przypadkach takie rozwiązanie świetnie się sprawdza. Bardzo ważne jest jednak, by pozwolić dziecku wybrać co założy kolejnego dnia. Zweryfikuj tylko, czy strój jest adekwatny do pogody. W razie potrzeby przeprowadzenia negocjacji unikniecie niepotrzebnego stresu wynikającego z presji czasu i rozmowy mogą przebiec znacznie spokojniej. W przypadku ubrań świetnie sprawdzają się gotowe zestawy. Może to być komplet w postaci dresu, gdzie góra i dół do siebie idealnie pasują, ale możecie też samodzielnie ustalić, które elementy garderoby będą noszone razem np. Psi Patrol bluza, do spodenek z Riderem i koszulki Psi Patrol. Dzięki wcześniejszym ustaleniom istnieje szansa, że dziecko z łatwością zdecyduje, co na siebie włożyć. Oczywiście może się zdarzyć, że rano humor nie pozwoli na klasyczne połączenie, lecz zawsze warto spróbować. Chcesz mieć pewność, że w szafie Twojego dziecka znajdą się ubrania, po które będzie chętnie sięgać? Udajcie się wspólnie na zakupy do Sinsay lub złóżcie zamówienie online na: https://www.sinsay.com/pl/pl/.

Jeżeli w Waszej placówce panuje zwyczaj przynoszenia własnych zabawek, pluszaków, to również kwestia do ustalenia dzień wcześniej. Rano może się okazać, że dziecko zapragnie autka, robota czy pieska, którego nikt nie widział od wielu tygodni.

Ubrania z ulubionymi pieskami

Dzielne pieski z „Psiego Patrolu” podbijają serca niemal wszystkich przedszkolaków. Zawsze mają świetne pomysły i pomogą każdemu, kto tego potrzebuje. To wspaniali bohaterowie, dlatego ich wizerunki na dziecięcych elementach garderoby mogą poprawić dziecięcy humor niezależnie od pory, o której wstanie z łóżka.

Omówcie wcześniej rytm poranka

To szczególnie ważne w przypadku początkujących. Możesz opowiedzieć bajkę, narysować komiks, a nawet przygotować teatrzyk, czy inscenizację, w której Ty odegrasz główną rolę. Niech łudząco podobny do Twojego dziecka bohater co rano wstaje, myje się, ubiera, je śniadanie, wkłada buty i z uśmiechem na ustach wyrusza na spotkanie nowych przygód w przedszkolu. Im więcej będzie przy tym śmiechu i zabawy, tym lepiej. Najważniejsze, by dziecko wiedziało, co je czeka oraz czego się spodziewać. Problem z kolejnością zadań może wywoływać frustrację, która w zestawieniu z pośpiechem może tworzyć mieszankę wybuchową.

Pozwalaj się wyspać, ale budź odpowiednio wcześnie

Może brzmi dziwnie, ale ma sens. Częstym błędem rodziców jest pozwalanie dziecku pospać maksymalnie długo, co prowadzi później do stresu i ciągłego pośpiechu, przez który wszystko staje się trudniejsze. Ustal, ile snu potrzebuje dziecko. Są pewne normy, lecz każdy ma swój własny zegar biologiczny. Zaobserwuj w dni wolne, ile godzin maluch przesypia, by budzić się wypoczętym. Kładź go spać odpowiednio wcześnie i nie zostawiaj pobudki na ostatnią chwilę, niech rano ma czas na to, by sobie trochę poleżeć, na spokojnie przywitać się ze swoimi zabawkami.

Jeżeli codziennie zastanawiasz się nad tym, czy poranki mogą być łatwiejsze, wypróbuj naszych sposobów. Czasem wystarczy tylko drobna zmiana.