Higiena jamy ustnej dla całej rodziny

Jak ułatwić najbliższym codzienną higienę? Troska o zdrowe zęby i piękny uśmiech wszystkich członków rodziny, spędza sen z powiek wielu z nas. Nie masz pewności jakie szczoteczki do zębów są odpowiednie? Sprawdź na co zwracać uwagę przy wyborze preparatów dla starszych i młodszych.

Zdrowe zęby to podstawa

Zdrowe zęby to oczywiście ładny uśmiech. Ale kryje się za nim coś o wiele ważniejszego – zdrowie całego organizmu. Próchnica nie jest niczym innym, jak stanem zapalnym, który rozprzestrzenia się z czasem po całym organizmie. Dość powiedzieć, że pacjenci kardiologiczni zawsze są kierowani w pierwszej kolejności na leczenie zębów, bowiem ich stan może wpływać na organy wewnętrzne.

Pierwszym skojarzeniem z tą tematyką jest szczoteczka do zębów – absolutna podstawa. To niewielkie akcesorium jest niezbędne, by codziennie usuwać płytkę nazębną. Jej nagromadzenie się tworzy środowisko przyjazne dla bakterii. Ich działalność w jamie ustnej powoduje:

– demineralizację szkliwa

– osłabienie zębów

– podatność na próchnicę

– stany zapalne dziąseł

– inne choroby przyzębia

Stomatolodzy są zdania, że od rodzaju wybranej szczoteczki do zębów, ważniejsza jest systematyczność jej używania. Faktem jest, że szczoteczki elektryczne i soniczne to urządzenia o najwyższej skuteczności. Z pewnością ten typ znacznie ułatwia higienę, a dodatkowe funkcjonalności urządzeń pociągają za sobą liczne korzyści (jak np. możliwość wybielania zębów).

Irygacja jamy ustnej dla perfekcyjnej świeżości

Ogromną różnicę w codziennej pielęgnacji zębów robi włączenie do swoich nawyków irygacji. Silny strumień wody skierowany na szczeliny międzyzębowe to proste i bardzo efektywne rozwiązanie. Pomaga perfekcyjnie oczyścić każdą szczeliną oraz linię dziąseł. Irygator do zębów nie podrażnia miękkich tkanek, więc sprawdza się znakomicie nawet przy niektórych problemach.

O wypróbowaniu irygatora do zębów powinny pomyśleć osoby:

– noszące aparat ortodontyczny

– zmagające się paradontozą lub zapaleniem dziąseł

– doznającej nadwrażliwości

Higiena jamy ustnej dziecka – sprawdzone sposoby!

Każdy dorosły rozumie jak ważne jest utrzymanie zębów w należytym stanie. Ale z dziećmi to już zupełnie inna historia. Niektóre maluchy są niechętne, nudzi im się i protestują. Pierwsze, co możesz zrobić, by nauczyć dziecko nawyków higienicznych, to zacząć przyzwyczajać najwcześniej jak się da. Nawet przed pojawieniem się zębów!

Masowanie dziąseł delikatną szczoteczką to pierwszy krok, by oswoić niemowlę z tym, że manipulujemy czymś w ustach. Dodatkowo jest to dobry sposób by przynieść ulgę w okresie ząbkowania. Dla troszkę starszych – niezawodnym sposobem są kolorowe akcesoria. Miły dla oka design i zwierzątka to sprawdzona metoda na przyciągnięcie uwagi. Gdy dziecko polubi swoją szczoteczkę, nie trzeba go będzie namawiać do codziennego spotkania w łazience.

Pasty do zębów dla dzieci to kolejny sposób na to, by higiena była dla malucha miła i przyjemna. Zobacz jak wiele preparatów masz do wyboru: https://www.dentilove.pl/dla-dzieci/pasty-do-zebow-dla-dzieci. Dostosowane do wieku, dostępne także w wersji bez fluoru, o owocowych smakach.

Dobrej jakości produkty – gdzie ich szukać?

Zakupy w internecie są dużym ułatwieniem. Warto szukać dobrych sklepów w sieci, bowiem możesz natknąć się na producentów, których nie znajdziesz w popularnych drogeriach. Jedną z interesujących marek jest PixieDent, która oferuje urządzenia dla każdego, a ceny mogą Cię pozytywnie zaskoczyć! Wśród nich znajdziesz m.in. szczoteczki soniczne:

– dla niemowląt

– dla starszych dzieci

– dla dorosłych  

O higienie jamy ustnej trzeba wiedzieć także to, że każda szczoteczka zużywa się. Włosie traci swoje właściwości, przez co skuteczność może się obniżać. Dlatego szczoteczki manualne należy wymieniać co trzy miesiące, a w przypadku szczoteczek sonicznych wymienimy końcówkę także raz na kwartał. Szukaj końcówek kompatybilnych ze swoim urządzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here