Nie chcesz wydawać fortuny na dekoracje do domu i masz trochę czasu? Super, bo mamy dla ciebie propozycje i pomysły, jak samemu stworzyć ozdoby. Wcale nie jest to trudne ani czasochłonne. Być może nawet okaże się, że masz do tego smykałkę i zdobędziesz nową pasję! Jeśli masz dzieci, zaangażuj je w robienie ozdób. Spędzicie wspólnie niezapomniane chwile pełne uśmiechów i radości.

DIY, czyli z angielskiego Do It Yourself, oznacza po prostu „zrób to sam”. Trend na samodzielne tworzenie zaczął się już kilka lat temu i świat oszalał. Dzięki dostępowi do internetu, w łatwy sposób można zdobyć inspiracje, instruktaże oraz niezbędne materiały potrzebne do stworzenia niesamowitych dekoracji do domu.

Dekoracje na ścianę

Nie uśmiecha ci się kupowanie drogich obrazów, które na dodatek wydają ci się nudne, ale nie lubisz też mieć pustych ścian. Wyczaruj sobie własne dzieła sztuki, tak jak chcesz. Pomysłów jest mnóstwo, a my podajemy ci te najciekawsze.

Dla fanów recyklingu mamy propozycję nie do odrzucenia – wykonaj gustowną ozdobę z rolek po papierze toaletowym! Myślisz pewnie, że to będzie wyglądało kiczowato i nawet nie chcesz tego wziąć pod uwagę. Mylisz się. Potnij rolki jak ciasto i z niewielkich kartonowych obręczy uformuj proste listki lub łezki. Zrób ich kilkadziesiąt, po czym pomaluj farbą w sprayu. Na ścianie ułóż z nich kwiaty albo drzewo.

Taśma washi niegdyś była używana jako taśma malarska, jednak producenci zaczęli wypuszczać kolorowe serie. Dzięki samoprzylepnej taśmie możesz stworzyć na ścianie dowolny wzór, np. geometryczne zwierzęta origami albo wyczaruj finezyjne „ramki” na zdjęcia i plakaty.

Prawdziwi artyści mogą zrobić sobie sztukę 3D na ścianie. Dekoracja przypomina nieco tradycyjne origami, ale nim nie jest. To po prostu wymyślnie poskładany kolorowy papier techniczny, który pozwoli na utworzenie obrazu niczym z galerii.


fot.: Pexels.com

Nawet jeżeli nie potrafisz malować, możesz złapać za farby i płótno. Wystarczy kupić piękne farby, trochę brokatu lub innych ozdób do papieru i już można mazać. Naprawdę mazać – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dobrał po prostu odpowiednie kolory i zamalował nimi płótno. Wyjdzie z tego fantastyczny obraz.

Dekoracje stojące

W domu na pewno masz słoiki, szklanki, puszki i całą resztę pojemników oraz naczyń, które wydają ci się nudne. Mogą one stać się praktycznymi ozdobami, które postawisz w swoim domu. Gwarantujemy, że każdy, kto cię odwiedzi, będzie pytał, skąd masz to cudeńko, a ty z dumą powiesz, że zrobiłeś je sam!

Potrzebujesz świecznika na balkon? Weź słoik i wsyp na dno kolorowe kamyki albo ziarna kawy. Aby zakryć nieatrakcyjną górę słoika, opleć ją sznurkiem lub wstążką. Gotowe. No, chyba że chcesz coś bardziej wykwintnego. Kup farby do szkła i wydrukuj z internetu szablon. Wymaluj na zewnętrznej części słoika wybrane wzory i podziwiaj efekt.

Twoje dziecko pasjami zbiera patyki na spacerach? Weź z niego przykład. W domu przytnij wszystkie gałęzie i zdejmij z nich korę. Możesz z nich zrobić osłonkę na doniczkę. Przyda się szary sznurek, którym połączysz drewienka.

Weź przezroczysty wazon i wsyp do niego gruboziarnistą sól. Kup albo znajdź długie, cienkie gałązki i ułóż w naczyniu. Z papieru lub bibuły wytnij i posklejaj kwiatki. Przyklej do gałązek i oto masz piękną dekorację do postawienia na stole!

Dekoracje praktyczne

Pudełka i skrzynki nie muszą być jednolite i nudne. Zaopatrz się w farby, pędzle i papier ścierny, a odmienisz przechowywanie w swoim domu. Pudełko powinno być nie tylko pojemnikiem, ale także atrakcyjną dekoracją.

W magazynach sklepowych znajdziesz bardzo proste drewniane pudełka zrobione z desek. Są duże i pojemne, ale wyglądają średnio, dlatego właśnie są w magazynach. Zdobądź taką skrzynię i oczyść ją papierem ściernym. Następnie pomaluj w dowolny sposób. Po wyschnięciu możesz doczepić kółeczka, aby mieć mobilny schowek.


fot.: Pexels.com

Czas na podobną dekorację, ale tym razem stworzysz mebel. Z takiego samego pudła jak wyżej. Również oczyść i pomaluj drewno, ale kółka przytwierdź z drugiej strony – zyskasz jeżdżący stolik, pod którym możesz coś schować. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na balkon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here