Czy warto stosować pomady do włosów?

0
623

Coraz więcej mężczyzn sięga po produkty, które pomagają w stylizowaniu włosów. W tworzeniu różnych fryzur pomagają pomady do włosów. Warto sięgnąć po ten produkt, gdyż jest wydajny oraz szybko działa. Dowiedz się więcej z artykułu.

Dlaczego warto stosować pomady do stylizacji włosów?

Pomady do włosów to kosmetyki przypominające pastę do układania fryzury, przede wszystkim pod względem swojej konsystencji. Tego typu pomady w zależności od wybranego produktu mogą być: żelowe, kremowe oraz glinkowe. Różne konsystencji odpowiadają na potrzeby konkretnych typów włosów. Można dzięki nim uzyskać ciekawe efekty w męskich fryzurach.

Pomady woskowej można używać do włosów krótkich oraz trochę dłuższych. Dzięki pomadom fryzury męskie wyglądają elegancko oraz modnie. Ich dużą zaletą jest to, że są to produkty kompaktowe, więc jeden kosmetyk wystarczy do osiągnięcia ciekawego efektu. Układanie włosów przy pomocy pomady jest bardzo proste, wystarczy poznać kilka łatwych trików.

W jaki sposób stosować pomady do włosów?

Bardzo ważne jest, aby zapoznać się jak poprawnie stosować ten produkt. Pomada woskowa powinna być nabrana na palce, a następnie rozgrzana w dłoniach. To sprawia, że kosmetyk staje się bardziej elastyczny. Kiedy woskowa pomada, zostanie rozgrzana, można nałożyć ją na włosy. Jednak należy przestrzegać  odpowiedniej kolejności.

  1. Pierwszym krokiem jest nabranie niewielkiej ilości pomady do włosów i jej rozgrzanie, w celu nabrania plastyczności.
  2. Drugim krokiem jest modelowanie fryzury przy pomocy palców.
  3. Na sam koniec należy zadbać o oczyszczanie. Najlepiej używać do tego produktów oczyszczających, które pomogą pozbyć się resztek kosmetyków oraz przygotują włosy do dalszej stylizacji. Dobrym wyborem będą szampony oczyszczające.

Wielu mężczyzn zastanawia się, na jakie włosy nakładać pomady woskowe. Wszystko zależy od rodzaju kosmetyku, takie informacje możemy uzyskać z opakowania produktu. Niektóre pomady do układania włosów są przeznaczone na suche pasma, a inne na mokre. Najważniejsze to nie używać pomady do włosów suchych, na mokre pasma. Wtedy efekty mogą być niesatysfakcjonujące.

Inną sprawą jest ilość. Pomady do męskich włosów są bardzo wydajnymi kosmetykami, dlatego najlepiej jest używać niewielkich ilości. Nałożenie małej ilości nie obciąża włosów. Profesjonalne pomady do włosów mają w sobie składniki odżywcze, jednak nie powinny pozostawać na pasmach włosów na kilka dni. Dlatego nie można zapominać kupnie szamponu.

Pomady woskowe – hit barberów

Pomady można podzielić na wodne oraz woskowe. Ten podział ma związek z mocą utrwalenia (czyli tak zwanym chwytem) oraz wykończeniem (naturalne, matowe czy z połyskiem). Ten podział pokazuje, że kosmetyk ma wiele wariantów, więc każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie. Ta różnorodność została doceniona również przez barberów, którzy często sięgają po tego typu produkt. Pierwsze pomady pojawiły się już w XVIII wieku, a kosmetyk był wybierany przez najzamożniejsze osoby. Z biegiem lat kosmetyk został wzbogacony o  tłuszcze oraz oleje. To sprawiło, że efekt końcowy jest znacznie lepszy.

Bardzo popularne jest zaczesanie włosów do tyłu z połyskiem. Na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów pomad. Popularne są te na bazie wody jak i woskowe. Pomady, które dają matowe wykończenie, również znalazły swoich zwolenników. Glinki do włosów to kolejny z ciekawych produktów do stylizacji dla mężczyzn. Daje on gwarancję utrwalenia fryzury. Z reguły pozostawia matowe wykończenie lub zostawia lekki połysk. Kosmetyk może być wyprodukowany na bazie wody lub wosku. Glinkę można zmyć zwykłym szamponem lub wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here