5 sposobów noszenia torebki

Zastanawiasz się, jaki sposób noszenia torebki jest najzdrowszy dla twojego kręgosłupa? A może zależy ci na maksymalnej wygodzie bądź eleganckim efekcie? Taka wiedza jest naprawdę ważna i wbrew pozorom wcale nie wymaga dużego zainteresowania światem mody. Co więcej, najważniejsze fakty można poznać w zaledwie kilka chwil. Sprawdź, co warto wiedzieć o sposobach noszenia damskich torebek.

Torebka przez ramię

Po takie modele powinny sięgnąć przede wszystkim panie, które z różnych powodów lubią mieć wolne ręce. Torebki przez ramię świetnie sprawdzają się podczas zakupów, spacerów i jazdy na rowerze. Jest to też znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie niż modele na ramię, jeśli zamierza się np. zwiedzać zatłoczone miejsca. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na to, czy pasek ma możliwość regulacji, co pozwoli na maksymalne dopasowanie do wzrostu i preferencji kobiety. Jedynym minusem torebek crossbody jest to, że w przypadku dużego ciężaru po pewnym czasie można zacząć odczuwać dyskomfort.

Torebka na ramię

Klasyczne torebki na ramię od lat cieszą się ogromną popularnością. Do tej kategorii można zaliczyć zarówno pojemne shopperki, jak i subtelne kopertówki na pasku. Co więcej, wiele modeli crossbody po regulacji również można zawiesić na ramieniu. Takie torebki wyglądają elegancko i dość romantycznie. Należy jednak bardzo uważać na ciężar ulubionej shopperki bądź listonoszki, ponieważ taki sposób noszenia oznacza nierównomierne obciążenie ramion. To z kolei w dłuższej perspektywie może doprowadzić do poważnych problemów z kręgosłupem. Ponadto torebki na ramię łatwiej mogą paść łupem złodziei.

Plecak na plecy

Od dobrych kilku sezonów prawdziwym hitem są skórzane plecaki o bardzo kobiecym designie. Niektóre modele z oferty internetowego sklepu marki Wojewodzic są na tyle eleganckie, że można bez obaw łączyć je ze strojami do biura czy też casualowymi sukienkami. Jednak największą zaletą modnych plecaków jest ich brak szkodliwości dla pleców. W przeciwieństwie do torebek na ramię ciężar rozkłada się równomiernie na obu ramionach, co chroni przed przykrymi konsekwencjami dla kręgosłupa.

Nerka na biodra

Jeśli drobiazgów nie jest zbyt wiele, a chce się je mieć cały czas pod ręką, to zamiast plecaka warto wybrać nerkę mocowaną na biodrach. Ten typ torebki pozwala na wyjęcie portfela bądź telefonu w bardzo wygodny i szybki sposób. Ponadto kobieta cały czas ma kontrolę nad zamkiem do nerki, co może być niesamowicie ważne podczas podróży. Nie należy też obawiać się o stan kręgosłupa. Na dodatek takie modele są niesamowicie modne.

Saszetka na szyję

Niewielkich rozmiarów saszetkę można nawet schować pod bluzę, kurtkę bądź T-shirt, co może być dobrym pomysłem na przechowywanie pieniędzy i dokumentów podczas podróży. W przypadku dłuższego paska bądź rzemyka można też w dowolnej chwili przewiesić taką torebkę przez ramię. Nosząc saszetkę na szyi, można dodać stylizacji odrobiny oryginalności. Należy jedynie upewnić się, że taki sposób nie stwarza zagrożenia dla zdrowia i życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here