Pandemia sprawiła, że duże zgromadzenia, a co za tym idzie także imprezy, zostały wstrzymane do odwołania. Kiedy nadejdzie odwołanie, tego nie wie nikt, ale my wiemy jak zorganizować super weekend z rodziną lub ze znajomymi! Nawet nie musisz nigdzie wyjeżdżać, wszystko da się zorganizować w miejscu zamieszkania.

Chyba każdy już zaczął tęsknić za regularnymi wyjściami do klubów i restauracji. Cotygodniowe spotkania ze znajomymi na mieście przestały się odbywać już rok temu. Zbliża się wiosna i coraz mocniej doskwiera ci brak imprez towarzyskich? Spokojnie, jest i na to rada. Duże zgromadzenia są zakazane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zorganizował kameralne spotkanie przy grillu dla kilku przyjaciół.

Wybierz odpowiednie miejsce

Jeżeli masz ogródek, to sprawa jest oczywista – najlepiej spotkać się właśnie w nim. Może któryś ze znajomych ma dom z kawałkiem własnej ziemi? Dogadaj się z przyjacielem. Pomóż w organizacji imprezy i zaoferuj się, że przyniesiesz jedzenie na grilla albo skosisz trawnik.

Dobrą alternatywą jest działka pod miastem. Zapewnij wszystkim gościom nocleg i możecie balować do białego rana. Ponadto przyjemnie będzie odprężyć się wśród przyrody, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i śmierdzących spalin.

W niektórych parkach jest możliwość zorganizowania grilla na świeżym powietrzu, dlatego rozważcie i taką opcję. Urządź coś w rodzaju grillowego pikniku i niech każdy przyniesie coś do jedzenia i picia. W ciepłe wieczory możecie siedzieć do oporu. Pamiętajcie tylko o odpowiednim zachowaniu – mimo wszystko jest to miejsce publiczne.


fot.: Pexels.com

Zorganizuj przestrzeń

Po pierwsze na takiej imprezie nie może zabraknąć jedzenia. Zastanów się, w jakiej formie chcesz podać posiłek. Możesz zaprosić wszystkich do stołu, zorganizować coś w rodzaju stołu szwedzkiego lub ustawić siedziska dokoła ogniska, jeśli masz taką możliwość.

Najważniejsze, aby miejsce było w miarę dobrze oświetlone. Wieczorem będzie ciężko częstować się jedzeniem i napojami, a świecenie sobie telefonem lub latarką jest uciążliwe. Jeśli masz taras, zadbaj o to, aby schodki albo stopień były dobrze widoczne.

Nie zapomnij o tym, aby każdy miał gdzie siedzieć podczas imprezy przy grillu. Postaraj się unikać noszenia plastikowych krzeseł. Są niewygodne i niezbyt eleganckie. Lepiej sprawdzą się wiklinowe lub ratanowe meble. Na pewno leżaki ucieszą niektórych gości.

Ustal niezbędne fakty

Przemyśl charakter spotkania przy grillu. Oczywiście nie będzie to wytworna kolacja, tylko spotkanie z przyjaciółmi, jednak warto zastanowić się np. nad naczyniami. Możesz wybrać papierowe jednorazówki – unikniesz zmywania i nic się nie stłucze.

Kolejna sprawa to jaki alkohol chcesz podać. Piwo, wino, kolorowe drinki? Do każdego rodzaju trunków potrzebujesz specjalnych akcesoriów, takich jak otwieracz, naczynia, mieszadełko itp. Zadbaj o komfort gości i zapytaj, jakie napoje preferują.

Pomyśl o przyjaciołach, którzy nie jedzą mięsa. Przygotuj wegetariańskie lub wegańskie dania. Możesz pokusić się także o przekąski, które podasz późnym wieczorem. Alkohol niestety wzmaga głód, dlatego nawet po obfitym grillu zgłodniejecie.

Zadbaj o atmosferę

Niech spotkanie przy grillu nie wygląda jak studencka posiadówka. Dołóż wszelkich starań do tego, żeby atmosfera była przyjemna. Przyozdób otoczenie lampkami. Możesz na przykład rozłożyć lampki choinkowe na stole – robi to bardzo dobre wrażenie, kiedy jest już ciemno i dania są nieco oświetlone.

Pamiętaj o kocach dla gości, ponieważ wieczory i noce w naszym klimacie nie zawsze są ciepłe. Nie chcesz chyba, żeby wszyscy nabawili się przeziębienia przez twoją imprezę. Ewentualnie poproś gości, aby wzięli ze sobą coś cieplejszego.


fot.: Pexels.com

Wykurz komary i inne insekty latające w nocy. Najlepiej zainwestuj w elektryczne odstraszacze albo pułapki. Dzięki temu spędzisz miły wieczór bez stresującego brzęczenia małych skrzydełek i nie będziesz się drapać przez następny tydzień.

Baw się dobrze i…

Stosując się do powyższych porad, stworzysz idealne spotkanie przy grillu. Odprężysz się we wspaniałym towarzystwie i naładujesz baterie jak na wakacjach. Pamiętaj jednak o otoczeniu. Nie śmiećcie ani nie zachowujcie się zbyt głośno.

Możesz włączyć cicho przyjemną, nastrojową muzykę. Odpuść sobie techno puszczone na cały regulator, jeśli nie chcesz gościć policji. Nie przesadzaj z alkoholem. Jako gospodarz powinieneś być w pogotowiu, żeby móc pomagać gościom. W przeciwnym razie mogą poczuć się nieco zagubieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here