Zapaleni działkowicze i ogrodnicy wiedzą, jak wiele czasu trzeba poświęcić na to, aby kawałek ziemi wyglądał doskonale. To ciężka praca i można spędzić całe dnie, a nawet tygodnie, starając się uzyskać piękne kwiaty oraz przyjemne miejsce do odpoczynku. Szczęśliwie producenci akcesoriów działkowych postanowili ułatwić ten proces. My natomiast chcemy pokazać ci, co możesz kupić dla siebie, aby stworzyć funkcjonalny ogród.

Prawie każdy marzy o własnym kawałku trawnika, choćby niewielkim. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że nic nie dzieje się samo i aby ogród wyglądał jak z katalogu, należy sumiennie i regularnie na to pracować. Zebraliśmy kilkanaście gadżetów, które zachwycą każdego działkowicza.

Szkodnikom mówimy: nie

Żeby ogród był piękny, trzeba wyeliminować potencjalne zagrożenia, czyli insekty, koty, krety i niektóre gatunki ptaków. Oczywiście humanitarnie! Nie ma mowy o pułapkach, które mogłyby zagrażać zdrowiu lub życiu zwierząt. Producenci akcesoriów ogrodowych spieszą z pomocą.

Ekologicznym rozwiązaniem jest umieszczenie na terenie działki ultradźwiękowych odstraszaczy solarnych. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie ładuje się światłem słonecznym i wydaje dźwięki o częstotliwości, której ludzkie ucho nie słyszy, natomiast zwierzęta owszem i uciekają w popłochu. Odstraszacz ma wbudowany czujnik ruchu i odpala się, kiedy go zarejestruje.

Inna skuteczna metoda to pryskanie szkodników wodą. Nie musisz stać z pistoletem z Wielkanocy i celować w intruza. Od tego są specjalne gadżety. Odstraszacze wodne działają podobnie do dźwiękowych. Również zasila je światło słoneczne i reagują na ruch. Mają pojemnik, do którego należy nalać wodę. Po uruchomieniu urządzenie wypuszcza strumień w stronę zwierzęcia.


fot.: Pexels.com

Odstraszacze na zwierzęta:

  • są zasilane światłem słonecznym,
  • mają czujniki ruchu,
  • wydają ultradźwięki,
  • pryskają wodą.

Ślimaki i insekty niestety są za małe, aby powyższe sposoby zadziałały. Tutaj potrzebne są stare, dobre środki drażniące w postaci płynów lub proszków.

Funkcjonalne przechowywanie

Jakimś magicznym sposobem na działce zawsze jest za dużo akcesoriów. W pewnym momencie zdajesz sobie sprawę z tego, że nie masz gdzie ich składować i tworzy się niemały bałagan. Organizacja przestrzeni to podstawa!

Wszystkie przyrządy, takie jak łopaty, szpadle oraz grabie są trudne do składowania. Najlepiej zaopatrz się w stojak z przegródkami lub wieszak, który zainstalujesz na ścianie w składziku albo w garażu. Takie rozwiązania sprawiają, że widzisz, co gdzie jest i nie musisz zaglądać do obszernego pojemnika, aby dostać się do miotły.

Zabawki, małe przyrządy do ogródka, świeczniki oraz inne przedmioty, które trzymasz na tarasie, dobrze jest przechowywać w ławach. Praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz kupować oddzielnego mebla. Ponadto rzeczy są bezpiecznie zamknięte, nie zagrażają im zatem warunki pogodowe. Kilka lat temu zaczęła się moda na drewniane skrzynki magazynowe. Wystarczy, że pomalujesz deski i już masz piękne pudełko. Jeśli lubisz tworzyć z drewna, możesz sam zrobić takie skrzynie.

Narzędzia i kosiarka niespecjalnie pasują do domu. Dla ogrodników, którzy nie mają specjalnych składzików, budki przychodzą z pomocą! Możesz kupić gotową szafę stworzoną z materiałów cechujących się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Istnieje kilka modeli – z półkami albo bez.

Najlepsze akcesoria do organizacji przestrzeni:

  • składzik,
  • skrzynie,
  • pudła,
  • stojaki,
  • wieszaki.

fot.: Pexels.com

Stylowe i praktyczne odprężenie

Meble ogrodowe naturalnie muszą być mocne i stabilne. W przeciwnym razie każdy powiew wiatru by je porywał, a po pierwszej ulewie, byłyby do wymiany. Co jednak powiesz na meble, które jednocześnie pełnią funkcję pojemników?

Wyżej wspomnieliśmy o ławie będącej zarazem skrzynią. Takich rozwiązań jest znacznie więcej! Stolik również może być pudłem albo pokrywą na idealnie pasujące krzesła – problem chowania mebli zażegnany.

Możesz kupić całe zestawy wygodnych siedzeń zaprojektowanych w taki sposób, aby po złączeniu wszystkich elementów, mieściły się pod wbudowanym w kanapę dachem. Jeżeli zależy ci na czymś tańszym, zrób albo kup meble stworzone z palet magazynowych. Wystarczy położyć na nich duże poduchy, które możesz zabrać do domu podczas deszczu. Paletom nic się nie stanie, dlatego w ogóle nie musisz ich chować.

Stwórz miejsce przyjazne odpoczynkowi

Przy odrobinie kreatywności i zawzięcia jesteś w stanie sprawić, aby twój ogród stał się wspaniałym miejscem do odpoczynku i wcale nie spędzać całych tygodni przy ciężkiej pracy. Działka ma w końcu służyć wypoczynkowi, nie zaś katorżniczej udręce.

Sklepy internetowe oferują masę praktycznych rozwiązań w przystępnych cenach. Nasze propozycje to zaledwie zalążek ogromu, jaki jest dostępny na rynku. Przeznacz wolny dzień na wybranie się do sklepu ogrodniczego albo spisz strony internetowe z najlepszymi akcesoriami, aby je kupić po zastrzyku dodatkowej gotówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here