Skuteczne sposoby na krostki pod pachami

Skóra pod pachami jest niezwykle delikatna. Bywa bowiem narażona na zaczerwienienia oraz występowanie stanu zapalnego. Codzienne używanie antyperspirantów czy depilacja mocno wpływa na barierę ochronną skóry. Jest jednak kilka skutecznych sposobów na walkę z krostkami pod pachami. Podpowiadamy, które z nich warto jest wykorzystać.

Jak dbać o podrażnioną skórę pod pachami?

Do swędzenia oraz zaczerwienień skóry pod pachami dochodzi zwykle w wyniku golenia bądź depilacji, ale także poprzez używanie kosmetyków, które zawierają składniki drażniące. Często pojawia się również uczulenie na nikiel, które uaktywnia się w momencie kontaktu pęsety z włoskami czy golarki. Naskórek w tym miejscu jest szczególnie wrażliwy, dlatego warto jest odpowiednio dobrać rodzaj depilacji. Można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym jest depilacja woskiem lub depilatorem. Źle przeprowadzona depilacja może jednak skutkować problemami skórnymi, dlatego jeśli nie jesteśmy pewne co do tego sposobu, lepiej udać się do salonu kosmetycznego.

Można również wypróbować golenie się maszynką. Jest to niewątpliwie najszybszy sposób usunięcia włosków pod pachami, jednak nie daje długotrwałych efektów. Najłatwiej jest w ten sposób uszkodzić delikatny naskórek, dlatego należy również pamiętać o odpowiedniej higienie maszynek. Aby uniknąć dodatkowych podrażnień, warto też golić się wtedy, gdy skóra jest zmiękczona i rozgrzana, czyli na przykład pod prysznicem. Depilacja przy użyciu kremu to kolejny sposób. Daje to bardziej długotrwały efekt niż maszynka, jednak substancje zawarte w produkcie mogą wywołać reakcję alergiczną.

Odpowiednie nawilżenie skóry pod pachami

Krostki pod pachami należy jednak odpowiednio pielęgnować. Pozostawione same sobie mogą goić się zdecydowanie dłużej lub w kontakcie z maszynką dodatkowo się rozprzestrzeniać. Pielęgnacja skóry po depilacji powinna także opierać się na stosowaniu kosmetyków zawierających składniki łagodzące podrażnienia. Oprócz smarowania tych okolich po goleniu, należy je nawilżać każdorazowo po kąpieli. Używanie antyperspirantu wysusza i podrażnia bowiem skórę. Oprócz drogeryjnych czy aptecznych kosmetyków, warto sięgnąć po domowe sposoby na nawilżenie tej podrażnionej okolicy.

Mieszanka musu z truskawek i kwaśnej śmietany sprawi, że po nałożeniu jej na skórę odczujemy momentalną poprawę, a co więcej – stosując ją regularnie odmłodzimy i wygładzimy naskórek. Z kolei ocet jabłkowy pomoże złagodzić stan zapalny dzięki właściwościom antyseptycznym. Podobnie jak talk. Produkt ten kojarzony jest zwykle z niemowlętami, jednak okazuje się być bardzo przydatny w walce z podrażnioną skórą pod pachami u dorosłych.

Jaki antyperspirant wybrać przy krostkach pod pachami?

To, jakiego antyperspirantu używamy, ma duży wpływ na pojawienie się bądź nie swędzenia, krostek i stanu zapalnego skóry pod pachami. Należy wybierać produkty bez alkoholu oraz parabenów. W przypadku wrażliwej skóry, dobrze jest zdecydować się na dezodorant przeznaczony właśnie do takiego typu naskórka. Niektórzy mają mniejszą tendencję do pocenia się i do higieny pach wystarcza im używania dezodorantu w sprayu bądź kulce, inni wydzielają go więcej. Warto wtedy sięgnąć po produkt, który utrzymuje się nawet przez 24 godziny.

Tak samo, jak trzeba dbać o popękane naczynka na nogach, tak samo opieki wymaga skóra pod pachami. Używając odpowiednich składników możemy być pewni, że podrażnienia będą pojawiały się sporadycznie, a krostki nie będą sprawiały takiego dyskomfortu, jak dotychczas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here