Siłownie, baseny oraz ośrodki sportowe są zamknięte, ale wielkimi krokami zbliża się wiosna, a za nią w kolejce stoi lato. To znaczy, że możesz wyjść po prostu na dwór i uprawiać sport połączony ze świetną zabawą! Mamy dla ciebie propozycje, co możesz robić w plenerze pod czystym, słonecznym niebem.

Nie daj się pandemii i wyjdź z domu. Oczywiście unikaj tłumów i nie chodź na imprezy. Weź przyjaciela i wybierzcie się na zdrowe spędzanie czasu. Mamy kilka akcesoriów, które świetnie sprawdzą się wiosną i latem!

Osobno lub razem

Poniższe propozycje mogą być wykonywane wspólnie lub samotnie, w zależności od nastroju oraz potrzeb. Najprościej jest wyjść na spacer. Zdrowe i przyjemne spędzanie czasu, ale żeby naprawdę dobrze się rozruszać, dodaj do tego stosowne akcesoria. Sprawdź kijki do nordic walking. Ten sport angażuje wszystkie mięśnie i sprawia, że z pozoru zwykła przechadzka zamienia się w potężny trening.

Nieodłącznym gadżetem na ładną pogodę jest rower. Spokojna przejażdżka, a może wielka wyprawa? Możesz jeździć po mieście albo spakować sprzęt do samochodu i pojechać do pobliskiego lasu. Spalisz kalorie i poprawisz sobie nastrój.

Skoro mówimy o akcesoriach na kółkach, należy wspomnieć o rolkach i wrotkach. Idealne rozwiązanie dla osób, które spędzają czas w mieście. Wystarczy wyjść z bloku i już możesz śmigać do pobliskiego parku na spotkanie ze znajomymi.


fot.: Pexels.com

Gry i zabawy zespołowe

Jeśli masz kompana albo całą ekipę, wystarczy wam jedna piłka. Nożna, do siatkówki lub koszykówki. Znajdźcie w pobliżu boisko na świeżym powietrzu i zorganizujcie mecz. Przegrani stawiają zimną lemoniadę!

Rakietki i lotki to niedocenione akcesoria używane do gry w badmintona. Wbrew pozorom gra może być nie mniej emocjonująca niż tenis. Ten sport najlepiej uprawiać podczas bezwietrznej pogody i na dosyć dużej przestrzeni. Przy bieganiu za lotką można się nieźle napocić.

Frisbee wcale nie jest przeznaczone tylko do zabawy z psem. Łapanie krążka to niełatwe zadanie, które dostarcza wiele śmiechu całej grupie. Upewnijcie się tylko, że nikt przypadkowy nie dostanie w głowę.

Nieco zapomniana zabawa, do której potrzebujesz tylko jednego, małego gadżetu – gra w zośkę. Kopanie małej, miękkiej piłeczki sprawdzi się nawet bez boiska, ponieważ nie potrzebujecie wielkiej przestrzeni. Wystarczy kawałek trawnika, aby zabawa rozkręciła się na całego.

Sport z pupilem

Mając psa, możesz codziennie fundować zarówno sobie, jak i pupilowi masę rozrywki. Spacery i wycieczki to jedno, ale pomyśl o intensywnym rzucaniu piłki w parku. Jedyne akcesoria, których potrzebujesz, to smycz, woda i miska oraz zabawka.

Jeśli ściągniesz specjalną aplikację na smartfona, to znajdziesz w swojej okolicy innych właścicieli psów, którzy są zainteresowani spędzaniem czasu na dworze. Możecie się umówić w parku i wspólnie bawić się ze zwierzakami.

Wiosną ośrodki szkoleniowe organizują zajęcia z tresury dla psów i ich opiekunów. Często odbywają się one na świeżym powietrzu, więc pandemia ich nie wyklucza. Sprawdź, czy w twoim mieście planują taki event i spróbuj się zapisać.

Piknik pod chmurką

Być może to nie jest stricte sport, ale piknik z pewnością powinieneś wpisać na swoją listę letnich aktywności. Zaopatrz się w dobre akcesoria, takie jak specjalny kosz, lodówka turystyczna oraz koc, przygotuj smaczne posiłki i zabierz kilku znajomych.


fot.: Pexels.com

Spakuj jakieś gadżety sportowe, np. rakiety do badmintona lub piłkę. Okazja do gry na pewno się znajdzie i będzie można spalić nadmiar kalorii. Spędźcie cały dzień na dworze, aby poczuć się jak na wakacjach lub chociaż weekendowym wypadzie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyjechać na działkę i zrobić grilla. Dobry alkohol w rozsądnej ilości pomoże wam się rozluźnić i oderwać się od stresującej rzeczywistości. Nawet jeśli w tym roku nigdzie nie wyjedziesz, istnieje mnóstwo sposobów na przyjemne spędzenie letniego czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here