Nastolatki cały czas siedzą z telefonem w ręku. Nic dziwnego, tam jest ich cały świat – znajomi, muzyka, internet, gry, notatki. Nawet książki coraz częściej trafiają do smartfonów pod postacią e-booków! Zamiast gonić swoją pociechę do nauki z zeszytem, zaproponuj mu pobranie specjalnych aplikacji edukacyjnych! To świetny sposób, żeby zachęcić młodego człowieka do zakuwania.

Dobra organizacja to podstawa

Na samym początku dobrze jest się zorganizować. Zaplanowanie przebiegu nauki może obniżyć poziom stresu. Nagle góra materiału do zapamiętania staje się kilkoma folderami, całkiem łatwymi do przerobienia.

W mobilnych sklepach są dostępne aplikacje umożliwiające stworzenie planu lekcji, zadań lub całych dni. Dodatkowa opcja wyskakujących przypomnień sprawia, że nie trzeba zerkać nerwowo na zegarek i sprawdzać, czy już trzeba przejść do kolejnego zadania.

Programy pozwalają również tworzyć wygodne notatki, np. zapisywać które strony podręcznika są istotne dla danego przedmiotu. Harmonogram można ustalić na każdy dzień albo na tydzień czy miesiąc.

Aplikacje są atrakcyjne pod względem graficznym i intuicyjne, każdy nastolatek bez problemu będzie umiał obsłużyć taki program.

Języki obce w pigułce

Stacjonarne kursy językowe są bardzo dobre, ale zabierają mnóstwo czasu. Jeśli chcesz, aby nastolatek zapoznał się z konkretnym językiem obcym, opłać mu dostęp do profesjonalnej aplikacji. Jest ich kilka i każda działa nieco inaczej, dlatego najlepiej będzie, jeśli twoja pociecha zapozna się z każdą (wszystkie mają darmowe wersje próbne) i wybierze tą, która mu odpowiada.


fot.: Pexels.com

Jeśli myślisz, że w ten sposób nie można nauczyć się mówić w obcym języku, to się grubo mylisz. Jasne, wymaga to samodyscypliny i regularności, ale coraz więcej osób dzięki aplikacji mówi płynnie w wymarzonym języku.

Programy do nauki angażują wiele zmysłów i oferują bezpłatne znalezienie native speakera. Ponadto najczęściej serwują wiedzę w formie gry, w której zdobywa się punkty. Jest to motywujące i można rywalizować ze znajomymi.

Wiedza całego świata w jednym miejscu

Najpierw powstały platformy internetowe oferujące kursy z wielu dziedzin, teraz zawitały również w postaci aplikacji na telefony. Tego typu witryny umieszczają kategorie, np. „nauki przyrodnicze” i „marketing”, po czym potencjalni nauczyciele zgłaszają się sami i tworzą atrakcyjne kursy.

Nie jest jednak tak, że każdy może sobie mówić, co chce i nazywać siebie wykładowcą – kursy są dokładnie analizowane przez administratorów aplikacji, zanim będą dostępne dla wszystkich, dlatego nie musisz się obawiać, że wydasz pieniądze na zbędne frazesy.

Po ukończeniu danego zagadnienia można uzyskać nawet certyfikat potwierdzający zdobycie pewnego zakresu wiedzy. To przydatne szczególnie podczas szukania pracy. Pracodawca dostanie dowód, na to, że osoba coś potrafi i jeszcze sygnał, że lubi się rozwijać we własnym zakresie!


fot.: Pexels.com
Pomoc w szkole

Co to za pomoce edukacyjne bez pomocy szkolnych? Bez obaw, tutaj również znajdziesz wiele praktycznych programów. Przede wszystkim na uwagę zasługują wzory matematyczne i fizyczne. W aplikacjach dotyczących nauk ścisłych są nie tylko wzory, ale także ich objaśnienia, pokazane na przykładach za pomocą grafik i filmów.

Biologia i geografia mogą przytłaczać nadmiarem informacji, ale przyjemne quizy zapewnią rozrywkę oraz rzetelną powtórkę materiału. Pytania zostały skonstruowane w taki sposób, aby lepiej zapadały w pamięć, a odpowiedzi zawsze mają dodatkowe wyjaśnienie.

Przyszli lekarze skorzystają z mobilnych atlasów anatomicznych. Można przesuwać i obracać każdy kawałek ludzkiego ciała, tak żeby poznać każdą żyłę, ścięgno i kość. Podręczna tablica Mendelejewa ucieszy zapalonych chemików oraz tych, którzy potrzebują korepetycji.

Język polski do łatwych nie należy, dlatego powstały aplikacje do doskonalenia ortografii oraz części mowy i zdania. Ba, nawet poradniki, jak pisać konkretną formę wypracowania znajdują się w tych obszernych aplikacjach.

Lektury to zmora wielu uczniów, a w epokach i stylach łatwo się pogubić. Uporządkować trudne informacje pozwoli specjalna aplikacja, która rozkłada dzieła literackie na części pierwsze. Streszczenie, bohaterowie, typ utworu, wiek w którym powstał – wszystko jak na dłoni. Dosłownie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here