Temat rzeka – gadżety do samochodu. Osobisty środek transportu jest niemal jak członek rodziny. Chuchasz na niego i dmuchasz, dbasz, jeździsz regularnie na przegląd i zwykle spędzasz w nim po prostu dużo czasu. Aby umilić te chwile, producenci stworzyli szereg akcesoriów. Jest ich tak dużo, że ciężko znaleźć coś naprawdę praktycznego i w dobrej cenie. Przekopaliśmy się przez nie wszystkie i wybraliśmy najlepsze propozycje specjalnie dla ciebie!

Akcesoria zawsze dzielą się na potrzebne i niepotrzebne. Wiele z nich to po prostu „fajny gadżet”, który nie jest niezbędny, ale np. ładnie wygląda i chcesz go mieć. My jednak skupiliśmy się na znalezieniu przydatnych przedmiotów, dzięki którym podróżowanie i sprzątanie stanie się łatwością i przyjemnością. Zapraszamy do przeglądu akcesoriów samochodowych.

Łatwe i szybkie porządki

Każdy posiadacz auta wie, że jest w nim wiele zakamarków bardzo trudnych do wyczyszczenia zwykłą ścierką. Niestety, w samochodzie zbiera się bardzo dużo kurzu, piachu oraz ewentualnych okruchów z jedzenia. Odkurzacz na myjni nie jest zły, ale kosztuje i nie ma odpowiednich końcówek, dzięki którym można wszędzie dotrzeć.

Dlatego właśnie odkurzacz samochodowy to must-have. Jest mały i nie zajmuje dużo miejsca w aucie, ponadto jest poręczny. Zestaw końcówek umożliwia sprawne pozbycie się brudu, nawet z przestrzeni takich jak schowki lub siedzenia. Doczepiana rura sprawia, że nie musisz być akrobatą, aby wszędzie się dostać.

Kolejny gadżet również zalicza się do odkurzających akcesoriów, jest jednak dedykowany klawiaturom do komputerów. Niemniej jednak małe, wyprofilowane zakończenie sprawdza się w samochodzie, głównie w przypadku schowków i pojemników, np. na napoje.

Podręczny gadżet, służący do wycierania kurzu, to rękawica z mikrofibry. Zakładasz na dłoń, przejeżdżasz po desce rozdzielczej i od razu auto wygląda lepiej. Jest to wygodna alternatywa dla tradycyjnych ścierek, które mają tendencję do zwijania się podczas używania.


fot.: Pexels.com

Najlepsze akcesoria do sprzątania:

  • odkurzacz samochodowy,
  • odkurzacz do klawiatury,
  • rękawica z mikrofibry.

Zorganizuj się w samochodzie

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że samochód z łatwością można zagracić, szczególnie jeśli jeździ nim cała rodzina. Wszyscy trzymamy w swoich autach buty na zmianę, akcesoria do sprzątania, zabawki, wodę oraz szereg przedmiotów „na wszelki wypadek”. Całe szczęście istnieją akcesoria służące do organizacji przestrzeni.

Najpopularniejsze są haczyki i wieszaki przytwierdzane zwykle do tylnego siedzenia. Przydają się osobom, które często przewożą ubrania, np. garnitur lub sukienkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu odzież się nie gniecie i może być bezpiecznie przetransportowana.

W ogóle organizery na tyle siedzenia to świetne akcesoria. Mają wiele praktycznych przegródek, co pozwala na przechowywanie bardzo różnych przedmiotów. Książki, zabawki, płyny, parasolki i ciemne okulary – już nie będą walały się pod siedzeniami.

Kosz z przegrodami najlepiej sprawdzi się w bagażniku. Możesz rozparcelować zakupy lub rzeczy, które na stałe tam trzymasz. Pojemniki tego typu zwykle mają opcje przypięcia i gwarantują utrzymanie akcesoriów w ryzach. Ponadto sklepy oferują przyklejane siatki do bagażników – dobre rozwiązanie dla tych, którzy przewożą dokumenty.

Technologiczne akcesoria do samochodu

W naszym przeglądzie nie mogło zabraknąć akcesoriów związanych z najnowszymi technologiami. Na pewno masz uchwyt na smartfona, ale to jest nic. Teraz możesz zakupić chwytak, który pełni jednocześnie rolę ładowarki indukcyjnej. Zapomnij o plączących się kablach i stresującym podłączaniu telefonu w trakcie jazdy.

Uwielbiasz słuchać muzyki z telefonu w samochodzie? To czas sprawić sobie prezent. Podłączanie smartfona przez USB dobre było z dziesięć lat temu. Zaopatrz się w wygodny odbiornik korzystający z technologii Bluetooth. Po co trzymać te uciążliwe kable?


fot.: Pexels.com

Nowoczesne akcesoria umożliwiają samodzielne diagnozowanie problemów z samochodem. Zapaliła się kontrolka i nie wiesz, o co chodzi? To częsty przypadek, dlatego powstały interfejsy diagnostyczne. Małe urządzenie, które podłączasz do złącza OBD 2 i łączysz je ze smartfonem. Na ekranie wyskakują ewentualne błędy, a ty już wiesz, z czym masz do czynienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here