Każdy, kto ma kota w domu, wie że są to kapryśne zwierzęta, które czasem ciężko zadowolić. Chodzą własnymi ścieżkami i w zależności od dnia, mają różne preferencje związane z jedzeniem lub miejscem do odpoczynku. Zapewnij swojemu pupilowi odpowiednie akcesoria, aby czuł się bezpiecznie. W ten sposób unikniesz zniszczonych mebli i ubrań. Przynajmniej taką mamy nadzieję.

Kot ostrzy sobie pazury o twój ulubiony fotel, a jego ulubioną zabawką jest kapsel schowany głęboko pod szafą, czekający na trzecią w nocy? Tak nie może być! Musisz zapewnić pupilowi ekskluzywne gadżety, aby spłynęła na ciebie jego łaska. Sprawdziliśmy, co można znaleźć w internecie, żeby zadowolić humorzastego czworonoga.

Meble dla milusińskich

Na początku należy ustalić, że koty mają swoje potrzeby. Poza snem i jedzeniem musisz dostarczać im zabawy oraz zadbać o to, aby pupil miał gdzie ostrzyć pazury. Rzadko kiedy koty robią swoim właścicielom na złość – po prostu działają instynktownie.

Sklepy z artykułami dla zwierząt oferują wiele ciekawych akcesoriów pozwalających zaspokajać zwierzakom potrzeby. Dodatkowo gadżety ładnie wyglądają i występują w różnych stylach, rozmiarach oraz kolorach, po to, abyś mógł dopasować je do swojego mieszkania.

Zaczniemy od drapaków. Znaleźć możesz bardzo proste belki owinięte sznurem lub całe konstrukcje z budkami, w których kot będzie się chował. Wszystko zależy od tego, ile masz przestrzeni i pieniędzy, ale nawet bardziej zaawansowane akcesoria są dostępne w niskich cenach.

Twój pupil, mimo że jest mały i uwielbia wciskać się w zbyt wąskie kąty, na pewno preferuje mieć dużo przestrzeni, dlatego większy drapak prawdopodobnie bardziej przypadnie mu do gustu. Jest to spowodowane tym, że koty kochają skakać, wdrapywać się i eksplorować różne miejsca.

Jeśli jesteś fanem tych futrzastych czworonogów i masz ich kilka, możesz kupić budki i deski przyczepiane do ściany – taki podwieszany tor uraduje każdego kota.


fot.: Pexels.com

W kategorii z drapakami znajdziesz:

  • proste belki do drapania,
  • maty,
  • wielopoziomowe drapaki,
  • tory do zamontowania na ścianie.

Kocia toaleta

Konieczna jest kuweta. Czy wiesz, że powinieneś mieć kuwet o jedną więcej niż kotów? Oznacza to, że przy jednym zwierzaku musisz zainwestować w dwie toalety.

Pewnie nie przepadasz za sprzątaniem kocich odchodów. Niestety należy robić to regularnie, ponieważ te zwierzęta nienawidzą chadzać po brudnych wychodkach. Twój pupil zacznie załatwiać się tam, gdzie nie powinien, tylko po to, aby zasygnalizować ci, że jego toaleta wymaga odnowy.

Najlepszym i drogim rozwiązaniem jest kuweta automatyczna, która zbiera odchody do szuflady, pozostawiając czysty żwirek. Szufladę wystarczy opróżnić i nie musisz już przekopywać wątpliwej jakości piasku.

Problem stanowi zapach, więc jeśli nie masz miejsca lub funduszy na zautomatyzowaną toaletę, zaopatrz się w taką z zamknięciem. Przypomina nieco budę i skutecznie ukrywa swoje wnętrze.

Rodzaje kuwet:

  • otwarta,
  • zamknięta,
  • przesiewowa,
  • automatyczna.

Wygodne spanie, czyli legowisko

Koty sypiają w różnych miejscach. Niektóre preferują łóżko właścicieli, inne kanapę, a jeszcze inne pudełko po butach. Niemniej jednak dobrze by było, abyś kupił specjalne legowisko przeznaczone tylko dla swojego pupila.

Poobserwuj kota i spróbuj się dowiedzieć, co preferuje – coś w rodzaju budy, czy raczej poduszki. Kocie łóżka to akcesoria, które występują w naprawdę wielu konfiguracjach. Oglądając je, można dostać zawrotów głowy.


fot.: Pexels.com

Wybierasz oczywiście ty, dlatego kieruj się swoim gustem, zasobnością portfela i miejscem, jakie możesz przeznaczyć na legowisko. Kot prawdopodobnie w końcu zaprzyjaźni się ze swoim posłaniem, bez względu na to, jakie ono będzie. Dla zachęty możesz na początku włożyć do niego jakiś przysmak.

Zadbany kot to szczęśliwy kot

Pamiętaj, że koty to drapieżniki i bardzo dobrze odnajdują się w dziczy. Udomowione zwierzęta raczej nie rzucą się na ciebie z zamiarem zjedzenia twojej głowy, ale jeśli ich potrzeby nie zostaną zaspokojone, znajdą sobie inne sposoby.

Przygarniając kota, musisz mieć powyższe akcesoria, więc jeżeli nie masz miejsca lub pieniędzy, zastanów się, czy aby na pewno możesz wziąć nowego domownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here