Płytki łazienkowe

Dla każdego z nas łazienka to bardzo ważne miejsce, pozwalające na zadbanie o własną higienę, ale też konieczne do tego, by z powodzeniem się zrelaksować. Nic więc dziwnego, że również jej wystrój powinien być taki, aby sprzyjał odpoczynkowi i dosłownie zachęcał do spędzenia tam chwili czasu. Zobaczmy w takim razie, jak dobrać płytki łazienkowe.

Płytki odporne na wodę to podstawa

Oczywistym jest, że w łazience płytki będą miały stały kontakt z wodą. Oprócz tej, którą każdemu z nas może zdarzyć się rozchlapać wokół wanny, brodzika czy umywalki, woda po prostu będzie istniała w powietrzu w większym stężeniu, niż w innych pomieszczeniach. Wszystko dlatego, że szczególnie podczas długiej, relaksującej kąpieli bardzo intensywnie paruje, a wentylacja łazienki nie zawsze pozwala na jej pełne odprowadzenie.

Wiedząc o tym wszystkim, w pierwszej kolejności warto sięgnąć po płytki, które wykazują się wysoką odpornością na wodę i wilgoć, czyli przede wszystkim po gres i terakotę. Dzięki temu będą zawsze prezentować się tak samo dobrze i woda nie zrobi im krzywdy. Co więcej, utrzymanie czystości także będzie na nich łatwe, ponieważ nie przyjmując wody, nie będą też wchłaniać rozpuszczalnych w niej zabrudzeń.

W delikatniejszych i neutralnych kolorach

Moda na pewne kolory przychodzi i odchodzi, a łazienkę zazwyczaj chcemy wyposażyć raz na długi czas. Warto o tym pamiętać i pomimo panujących trendów, w wystroju łazienki zdecydować się na klasyczne, neutralne płytki. Beżowe, kremowe, białe lub też jasno szare sprawdzą się doskonale i nawet po wielu latach będą aktualne. Do takich ścian czy podłogi łatwiej będzie też dopasować meble, zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Jeśli jednak jesteś zdecydowany na zastosowanie kolorów, najlepiej będzie zdecydować się na jeden, maksymalnie dwa, które będą w całości podkreślać charakter łazienki. Lepiej też, aby choć jeden z nich był neutralny i nie zmniejszał jej optycznie.

Płytki z wzorami

Kolejną ciekawą alternatywą mogą być płytki łazienkowe z wzorami. Obecnie, podobnie jak kolorowe kafelki, wzory są bardzo modne, szczególnie we wnętrzach inspirowanych stylem hiszpańskim czy marokańskim. Jednak podobnie jak wcześniej, w przypadku łazienek zalecamy umiar. W innym przypadku może szybko okazać się, że pomieszczenie robi wrażenie chaotycznego i zatłoczonego. Szczególnie w małych łazienkach może to być mocno odczuwalne. Dlatego lepszym pomysłem może być w ich przypadku zastosowane nie tylko delikatnych wzorów, ale również umieszczenie ich punktowo, by stanowiły ozdobny dodatek, a nie motyw przewodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here