Pierścionki zaręczynowe – jak wybrać idealny?

0
1522

Zaręczyny to niezwykła chwila, gdy ważą się losy dwóch osób. Od jednego słowa zależy przyszłość dwojga bliskich sobie ludzi i to, czy stworzą razem rodzinę. Pierścionek zaręczynowy może nie przekona kogoś, kto zdecydowany jest powiedzieć „nie”, ale odpowiednio wybrany może skłonić do pozytywnej decyzji kogoś, kto jeszcze się waha. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, oglądając pierścionki zaręczynowe, i jak wybrać ten jeden jedyny, szczęśliwy i idealny, który przez długie lata będzie kojarzył się Wam z radosną chwilą zaręczyn.

Pierścionki zaręczynowe – rodzaje

Pierścionek zaręczynowy powinien być szykowny i elegancki. Wręczając go wybrance serca, mężczyzna wyraża swoje zaangażowanie i uczucie oraz skład obietnicę poślubienia jej w niedługiej przyszłości. Pierścionek zaręczynowy powinien zatem prezentować się ładnie i symbolicznie oddawać uwielbienie oraz to, że mężczyzna w pełni docenia zalety wybranki serca.

Pierścionki zaręczynowe najczęściej wybierane to te z brylantem. Kamień nie musi być duży i kosztować fortuny – ważny jest gest i to, że kobieta czuje się doceniona i wyjątkowa. Brylanty to szlachetne kamienie od wieków uznawane za kwintesencję dobrobytu, a także trwałości.  Pierścionek zaręczynowy z brylantem to obietnica długoletniego związku.

Możemy wybierać z szerokiej oferty – na przykład brylantowy pierścionek Szczęśliwy, który przynosi łaskawość fortuny. Pierścionek ten ma koronę w kształcie czterolistnej koniczyny. W jej środku osadzony jest brylant, który symbolizuje jedyną miłość, która trwać będzie przez długie lata.

Dla romantycznej wybranki dobrym wyborem będzie pierścionek zaręczynowy romantyczny, wykonany z żółtego złota i z pojedynczym diamentem o okrągłym szlifie brylantowym. 

Pierścionek zaręczynowy Królewski także ma pojedynczy brylant o kwadratowym szlifie Asscher. Każda kobieta, widząc taki pierścionek, poczuje się jak prawdziwa królowa.

Można też wybrać pierścionek zaręczynowy doskonały z brylantem New Diamond, biały w oprawie żółtego złota, różowy w różowym złocie lub niebieski w oprawie z białego złota. 

A jeśli wiemy, że wybranka serca uwielbia symbole, wybierzmy pierścionek zaręczynowy z trzema brylantami, co symbolizuje wspólną drogę dwojga zakochanych, a zarazem przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Pierścionki zaręczynowe – jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Pierścionek zaręczynowy powinien być idealnie dopasowany do palca, tak by nie zsunąć się przypadkiem ani nie uwierać. To duże wyzwanie dla kupującego mężczyzny, ponieważ zazwyczaj wręczenie pierścionka i zaręczyny mają być niespodzianką.

Wybierając pierścionek zaręczynowy, trzeba przede wszystkim dyskretnie poznać rozmiar palca przyszłej narzeczonej. Można to zrobić na kilka sposobów. Najprościej jest zapytać albo razem wybrać się do jubilera pod jakimś innym pretekstem. Można też poprosić o pomoc kogoś z rodziny wybranki czy jej przyjaciółkę. Pamiętajmy też, że w razie czego rozmiar pierścionka można skorygować. Oczywiście o wiele łatwiej jest pomniejszyć ten zbyt duży niż dokonać odwrotnej korekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here