Pieluchomajtki dla dorosłych

Ryzyko znalezienia się w kłopotliwej sytuacji, kiedy mimowolnie oddany mocz przecieknie przez bieliznę i ubranie, to dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu nieustające źródło lęku. Obawy te niekiedy są na tyle duże, że niemal zupełnie odbierają radość z życia, zmuszając do rezygnowania z wielu aktywności. Na szczęście jednak istnieje skuteczne rozwiązanie, zapewniające ochronę przed przeciekaniem w każdej sytuacji. Są nim pieluchomajtki dla dorosłych. Co warto o nich wiedzieć?

Suchość i wygoda

Pieluchomajtki dla dorosłych to produkty do higieny intymnej o zwiększonym stopniu chłonności, które doskonale radzą sobie nawet z dużą ilością płynu. Wyposażone w specjalnie zaprojektowany chłonny wkład, skutecznie absorbują wilgoć, izolując ją od powierzchni skóry. To szczególnie istotne nie tylko ze względu na komfort pacjenta, ale też dla jego bezpieczeństwa.

Długotrwały kontakt mocznika zawartego w moczu ze skórą może bowiem przyczyniać się do powstawania bolesnych i trudno gojących się podrażnień. Na ryzyko ich wystąpienia szczególnie narażone są osoby, które ze względu na podeszły wiek i stan zdrowia spędzają wiele godzin w pozycji leżącej. Ograniczona ruchomość utrudnia swobodny przepływ powietrza, co dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo powstania zmian na skórze. Dlatego tak niezwykle ważne jest to, żeby stosowane produkty chłonne wykonane były z materiałów umożliwiających skórze oddychanie i zapewniały pełną swobodę ruchów.

Pieluchomajtki dla dorosłych to dyskretne i niezwykle skuteczne rozwiązanie problemów z nietrzymaniem moczu dla osób, u których ilość oddawanego poza kontrolą moczu jest znaczna. Skorzystać z niego mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przed zakupem konkretnego produktu warto jednak pamiętać o kliku ważnych kwestiach.

Rozmiar ma znaczenie

Podczas wyboru pieluchomajtek dla dorosłych warto poświęcić nieco uwagi ich rozmiarowi. Powinien zostać dopasowany do wagi pacjenta. Z kolei poziom ich chłonności – do stopnia zaawansowania problemów z kontrolowanym oddawaniem moczu.

Zbyt obszerne pieluchomajtki nie będą należycie spełniać swojej funkcji i zwiększą ryzyko przeciekania. Za małe natomiast staną się dla pacjenta źródłem dyskomfortu, ograniczając swobodę ruchów. Dopasowując stopień chłonności pieluchomajtek, warto mieć na uwadze ilość mimowolnie upuszczanego moczu. Jeśli jest go zazwyczaj niewiele, wówczas można wybrać produkt o stosunkowo niskim poziomie chłonności. Jeżeli zaś u pacjenta dochodzi do odbywającego się poza kontrolą niemal całkowitego opróżnienia pęcherza, wówczas najlepszym wyborem będą pieluchomajtki o najwyższym poziomie absorpcji.

Aby upewnić się, że wybrany rozmiar artykułu będzie odpowiedni dla pacjenta, można skorzystać z bezpłatnych próbek produktów. Są one dostępne w punktach sprzedaży. Można je też zamówić na stronach internetowych niektórych producentów artykułów chłonnych.

Przed dokonaniem zakupu należy upewnić się, że wybrany produkt ma stosowne atesty potwierdzające bezpieczeństwo jego użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here