Niebanalne pierścionki zaręczynowe

Turmalin to kamień o zmiennej reputacji. Kiedyś, z jego pomocą kupcy zarabiali dużo pieniędzy, sprzedając ten minerał jako szmaragdy, rubiny, szafiry, a nawet diamenty. Sama Kleopatra była pewna, że do jej biżuterii „Rubiny Cezara” włożono prawdziwe rubiny. Okazało się, że nie – to były czerwone turmaliny. Dziś kamień ten jest ceniony właśnie za swoje wielokolorowe piękno.

Turmaliny – kamienie wszystkich kolorów tęczy

Turmalin jest znany jako kamień wielopłaszczyznowy o wielu odcieniach. Można to wytłumaczyć ogromną różnorodnością zanieczyszczeń. Czysty i przezroczysty turmalin składa się z krzemianu glinu i boru. Kiedy chrom, żelazo, mangan lub inny pierwiastek chemiczny jest obecny w kamieniu, ten zmienia kolor: na przykład chrom nadaje turmalinowi zielony kolor, a żelazo niebieski lub nawet czarny. Minerał jest wysoko ceniony w jubilerstwie ze względu na bogatą paletę i przyzwoitą twardość. Według skali Mohsa wynosi około 7-7,5 jednostki, a gęstość 3,26 g / cmВі.

Jedną z ciekawszych cech kamienia jest zdolność do wytwarzania energii elektrycznej. Wetrzyj go w dłonie i przyłóż do włosów – natychmiast przyciągnie je do klejnotu. Nawiasem mówiąc, jest to jeden ze sposobów na odróżnienie minerału od podróbki. Niektóre turmaliny posiadają niesamowity efekt – pleochroizm. Oznacza to, że zmieniają odcień w zależności od oświetlenia. Na przykład różowy kamień stanie się ciemnobrązowy pod sztucznym światłem, a zielony kamień zmieni kolor na czerwony.

Turmalin jest kamieniem szlachetnym trzeciego rzędu wraz ze spinelem, akwamarynem, białym i ognistym opalem, topazem i innymi minerałami. Oznacza to, że pomimo bardzo pięknego wyglądu turmalin nie należy do najdroższych kamieni. Jednak turmalin to cała grupa klejnotów, które występują z różną częstotliwością.

Na przykład zielone kamienie są zwykle przypisywane nie do trzeciej, ale do czwartej grupy. Z kolei turmalin paraiba zaliczamy do kamieni pierwszego rzędu, ponieważ ten turkusowy klejnot jest niesamowicie piękny i bardzo rzadki.

Wiele pięknych kamieni jest tworzonych w laboratoriach. Ale sztuczne turmaliny nie wyglądają jak prawdziwe minerały – są blade i nie błyszczą. Zasadniczo kamienie syntetyczne znajdują zastosowanie w medycynie i przemyśle .Aby nie kupić podróbki, pamiętaj o następujących cechach naturalnego minerału:

  • Turmalin jest znacznie cięższy od plastiku i szybko nagrzewa się w dłoniach.
  • Klejnot wcierany w dłonie przyciągnie twoje włosy.
  • Kamień naturalny zawsze posiada inkluzje. Jeśli wydaje ci się, że jest idealny, to masz do czynienia z podróbką.
  • Naturalny turmalin jest trudny do zarysowania.
  • Kamień zmienia kolor w zależności od oświetlenia. Jeśli tak się nie stanie, najprawdopodobniej jest fałszywy.

Pierścionek z turmalinem – nie jedno ma imię

Istnieje wiele rodzajów tego kamienia. Pierścionek z turmalinem może być wyposażony na przykład w bezbarwny kamień tego rodzaju. Bezbarwny turmalin nazywany jest również elboitem, ponieważ wydobywany jest głównie w Niemczech, nad Łabą. Kamienie te przypominają diamenty i są często używane w biżuterii. Kamienie te mają też wiele znaczeń.

Czerwone i różowe turmaliny symbolizują miłość i wierność. Kobiety pod wpływem tego amuletu stają się bardziej atrakcyjne i wydają się błyszczeć od wewnątrz. Jeśli czujesz, że twój związek się rozpada, załóż biżuterię z turmalinu. Pomoże znaleźć wzajemne zrozumienie i ocalić miłość. Zielony kamień jest związany z kreatywnością. Amulet da ci inspirację, siłę i chęć tworzenia. Uważa się również, że zielone turmaliny chronią osobę przed negatywnym myśleniem.

Warto sprawdzić ofertę biżuterii ślubnej na stronie sklepu Roren, gdzie można znaleźć wyjątkowy pierścionek z turmalinem.

Indygolity , czyli niebieskie klejnoty, powinni nosić uczniowie i studenci. Minerały zwiększają pragnienie wiedzy i poprawiają zdolności umysłowe. Co więcej, taki kamień pomaga wyciągnąć właściwe wnioski. Niebieskie turmaliny Paraiba nawiązują połączenia z wyższymi mocami, rozwijają duchowość i intuicję. Bezbarwne kamienie pomagają osiągnąć równowagę i spokój. Tę odmianę zaleca się stosować podczas medytacji. Kamień w dowolnym kolorze ochroni właściciela przed uszkodzeniami, zazdrością, a nawet plotkami.

Leczniczą moc minerału potwierdzają nie tylko litoterapeuci (lekarze używający kamieni), ale także niektórzy zwykli lekarze. Klejnot ten jest często używany do podgrzewania urządzeń medycznych i jonizatorów powietrza. Uważa się, że turmalin jest w stanie przynieść naszemu organizmowi ogromne korzyści. Absolutnie wszystkie odmiany tego minerału nasycają komórki organizmu tlenem i wypierają nadmiar wolnych rodników. Dzieje się tak dzięki ładunkowi elektrycznemu kamienia, Leczenie turmalinem jest dostępne dla każdego – do tego nie trzeba zapisywać się na zabiegi. Wystarczy kupić kamień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here