Negligee – co to jest?

0
610

Negligee to element damskiej garderoby, który wywodzi się z Francji. Pierwsze damskie negliże pojawiły się już w XVIII wieku i charakteryzowały się długim krojem sięgającym do kostek i zakrywającym całe ciało. Obecnie dostępne są również krótkie fasony oraz wersje z głębokim dekoltem, skutecznie odsłaniające biust. Negligees są wykonane ze zwiewnych materiałów, wśród których dominują satyna i tkaniny koronkowe. Od klasycznych szlafroków różnią się tym, że mają krój, który odsłania ciało i podkreśla kształty sylwetki. Dlatego negliż będzie doskonałym wyborem do sypialni, a także jako lekka narzutka okrywająca ciało w cieplejsze dni.

Peniuary damskie

Pierwsze damskie peniuary damskie pojawiły się we Francji w XVIII wieku. Charakteryzowały się długim krojem sięgającym do kostek i zakrywającym całe ciało. Obecnie dostępne są również w krótkich krojach oraz w wersji z głębokim dekoltem, skutecznie eksponującym biust. Negligees są wykonane ze zwiewnych materiałów, wśród których dominują tkaniny satynowe i koronkowe. Od klasycznych szlafroków różnią się tym, że mają krój odsłaniający ciało i podkreślający kształty sylwetki. W związku z tym negliż będzie doskonałym wyborem do sypialni, a także jako lekka narzuta okrywająca ciało w cieplejsze dni.

Wnioski

Podsumowując, możemy powiedzieć, że peniuary damskie są doskonałym wyborem do sypialni, a także jako lekka narzuta na łóżko przykrywająca ciało w cieplejsze dni. Różni się od klasycznych szlafroków tym, że ma krój, który odsłania ciało i podkreśla kształty sylwetki. Jeżeli szukasz czegoś wyjątkowego do sypialni lub po prostu chcesz czuć się seksownie i komfortowo w domu, nie wahaj się wypróbować negliżu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here