Karma dla psów alergików

Pożywienie dla domowych czworonogów powinno pokrywać ich dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, ale również na energię. Ilość oraz rodzaj pokarmu, który zwierzę otrzymuje, musi być dostosowana do wieku pupila i do jego wielkości. Często zachodzi konieczność włączenia specjalistycznej diety dla psów lub kotów. Ma to związek z dolegliwościami od strony układu trawiennego lub jest koniecznością z powodu występowania nietolerancji pokarmowych. Bezzbożowa karma dla psa jest jedną z polecanych karm dla zwierząt alergików.

Co zawiera, a czego nie zawiera karma bezzbożowa?

Bezzbożowe produkty dla zwierząt są tak skomponowane, aby dostarczyć czworonogom wszystkich najpotrzebniejszych składników pokarmowych, jakimi jest białko, tłuszcz oraz węglowodany. Dodatkowo karma stanowi źródło cennych witamin, soli mineralnych oraz aminokwasów, które wpływają na odporność psa oraz na jego wygląd i samopoczucie. Bezzbożowa karma dla psa w swoim składzie nie zawiera produktów zbożowych, ale jest bogata w warzywa oraz w owoce, które są doskonałym źródłem błonnika dla psa. Karma ma postać mokrą lub suchą — dostępna jest w wygodnych puszkach lub w workach. Puszki zapewniają łatwe dawkowanie potrzebnej porcji karmy. Po otwarciu można przechowywać je w lodówce.

Brak zawartości zbóż sprawia, że produkt jest doskonałym źródłem pożywienia w diecie psów z nietolerancjami pokarmowymi. Dobrej jakości karma bezzbożowa dla psów zawiera mięso, które jest źródłem białka i tłuszczu oraz warzywa i owoce. Brak sztucznych dodatków, takich jak barwniki, wzmacniacze smaku i aromaty sprawia, że zwierzę je zdrowo i pożywnie.

Dla kogo przeznaczona jest karma bezzbożowa?

Bezzbożowa karma dla psów przeznaczona jest dla zwierząt różnych ras, w różnym wieku. Dodatek warzyw i owoców pozwala zastąpić zboża, jako główne źródło węglowodanów, czyli cukrów, które są w diecie psa niezbędne. Zboża często wywołują alergie pokarmowe, które objawiają się biegunkami lub bólem brzucha. Brak zmiany diety może prowadzić do pogorszenia się dolegliwości.

Bezzbożowe karmy dla psów są polecane przez weterynarzy. Dostarczają potrzebnych składników do prawidłowego rozwoju oraz zapobiegają dolegliwościom od strony układu pokarmowego. Psy nie tylko są pełne energii, ale też mają lśniącą i zdrową sierść. Prawidłowe proporcje składników pokarmowych sprawiają, że karmy mogą jeść mniejsze i większe psy, również seniorzy. Bezzbożowa karma dla psa zawiera potrzebny błonnik, który poprawia pracę układu pokarmowego, co wpływa pozytywnie na samopoczucie psa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here