Jak wybrać pierścionek na prezent dla ukochanej

Twoja ukochana uwielbia pierścionki i chcesz uzupełnić jej kolekcję o wyjątkowy okaz? Jeśli nie masz doświadczenia w kupowaniu tego rodzaju biżuterii, to zdecydowanie warto dobrze przygotować się do zakupów w sklepie jubilerskim. W ten prosty sposób możesz uniknąć podarowania nietrafionego prezentu. Sprawdź, co warto wiedzieć o wyborze pierścionka na prezent dla kobiety.

Wybierz prawidłowy rozmiar

Pierwszym etapem przygotowań do wyboru pierścionka powinno być poznanie rozmiaru palca ukochanej. Dobrym pomysłem może być zmierzenie modeli z kolekcji kobiety. Warto też wziąć pod uwagę to, na którym palcu partnerka lubi nosić wyjątkowe pierścionki. Z pomocą mogą przyjść również przyjaciółki i rodzina ukochanej. Ewentualnie można zdecydować się na biżuterię z regulacją. Niekiedy problemem nie powinno być też wymienienie pierścionka w sklepie, jeśli wybrany model będzie za mały bądź za duży.

Weź pod uwagę gust kobiety

Wielu mężczyzn podczas biżuteryjnych zakupów kieruje się przede wszystkim swoimi preferencjami. Ich gust często jednak zupełnie rozmija się ze stylem bądź charakterem kobiety. Z tego powodu przed wybraniem pierścionka warto dobrze zastanowić się, czy taki model pasuje do zawartości garderoby ukochanej. Strzałem w dziesiątkę może okazać się dyskretne przejrzenie szafy i szkatułki z biżuterią. W ten sposób można szybko ustalić, jakie pierścionki mogą spodobać się kobiecie, co pozwoli uniknąć upominkowej wpadki w postaci nietrafionego prezentu.

Poznaj obowiązujące trendy

Niewielu mężczyzn na co dzień interesuje się trendami obowiązującymi w świecie damskiej biżuterii. Brak wiedzy w tej kwestii może spowodować, że zakupiony pierścionek zwyczajnie będzie niemodny i kobieta raczej nie będzie go zbyt często nosić. W ofercie internetowej hurtowni biżuterii EdiBazzar czeka szeroki wybór pierścionków, które są obecnie prawdziwymi hitami. Bezpiecznym rozwiązaniem może być z kolei ponadczasowa klasyka, czyli np. perły bądź cyrkonie. Jednak nawet w tym przypadku warto sięgnąć po najnowsze kolekcje.

Dobierz biżuterię do okazji

Design pierścionka zdecydowanie powinien pasować do okoliczności. Przykładowo prezent podarowany bez okazji powinien być raczej dość skromny i niezobowiązujący. W tym przypadku świetnie sprawdzą się popularne cyrkonie, srebro czy też kamienie półszlachetne. Z kolei w przypadku Walentynek, ważnej rocznicy związku i urodzin można sięgnąć po efektowne pierścionki np. ze złota. Warto też wziąć pod uwagę porę roku i np. uniknąć wpadki w postaci letniej biżuterii podarowanej na Boże Narodzenie.

Postaw na wysoką jakość

Prezenty dla kobiety zawsze powinny być eleganckie. Nawet pierścionek wręczony bez okazji nie powinien być wykonany z niskiej jakości surowców. Należy też unikać modeli z niezbyt starannym wykończeniem bądź po prostu tanim wyglądem. Wbrew pozorom wysokiej jakości pierścionek wcale nie musi kosztować dużo. Wystarczy np. polować na wyprzedaże, przyjrzeć się końcówkom kolekcji czy też wybrać nieco mniejsze kamienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here