Gdzie wykorzystuje się podesty atypoślizgowe

Mnóstwo powierzchni użytkowych jest bardzo często narażonych na dużą intensywność ruchu pieszego oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg. Potrafią one zagwarantować użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo tylko wówczas, gdy są w odpowiedni sposób zabezpieczone. Do tego celu doskonale nadają się podesty antypoślizgowe. Gdzie produkty te znalazły największe zastosowanie?

Charakterystyka i zalety podestów antypoślizgowych

Podesty antypoślizgowe składają się z dwóch części: elementu antypoślizgowego oraz boków montażowych, w których ten element jest mocowany. Produkty te są wykonywane w wielu wersjach, zarówno jeśli chodzi o parametry materiału, jak i wymiary oraz kształt i rozstaw otworów. W dużej mierze jest to zależne od ich przeznaczenia.

Bardzo dużą popularnością cieszą się podesty stalowe, zarówno wykonane ze zwykłej stali, jak i nierdzewnej, kwasoodpornej oraz ocynkowanej. Te ostatnie charakteryzują się tym, że posiadają przedłużającą żywotność.

Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą rozstawem oczek. Mogą to być ząbki z otworem odwadniającym, gwiazdki lub wiele innych kształtów.

Podest antypoślizgowy to produkt o wielu zaletach. Pośród wielu z nich można wymienić;

  • bezpieczeństwo na stanowisku pracy
  • trwałość -są one bardzo odporne na działanie czynników chemicznych takich jak oleje, farby, kwasy, tłuszcze, rozcieńczalniki
  • wyjątkową estetykę
  • łatwość montażu
  • łatwość utrzymania w idealnej czystości

Stalowe podesty potrafią bez problemu wytrzymać bardzo duże obciążenia. Posiadają one bardzo stabilną, antypoślizgową powierzchnię, która zapewnia pracownikom bezpieczeństwo na stanowisku pracy. Co więcej, podesty stanowią doskonałą izolację od wilgoci na takim stanowisku pracy, na którym jest mokra posadzka. Odpowiednio ukształtowane spadki brzegowe skutecznie zapobiegają potknięciom.

Gdzie wykorzystuje się podesty antypoślizgowe?

Stalowe podesty antypoślizgowe można spotkać w wielu miejscach. Odgrywają one bardzo ważną rolę:

  • w wielu nieruchomościach
  • w przestrzeniach publicznych
  • w zakładach produkcyjnych
  • na placach budowy
  • w budynkach biurowych

Chronią one doskonale osoby poruszające się po niebezpiecznych pieszych szlakach komunikacyjnych przed ewentualnym upadkiem. Produkty te charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, dzięki czemu potrafią zapewnić odpowiednią przyczepność. Dzięki nim poruszanie się po zagrożonych przestrzeniach jest sprawne i wygodne. Sprawdzają się one doskonale w takich miejscach, w których jest natężony ruch pieszy.

Bardzo dobrym wyborem są podesty wykonane ze stali, które to mogą być elementem schodów, rusztowań, podjazdów, platform, ław kominiarskich oraz wielu innych konstrukcji. Takie podesty są produkowane z dbałością o każdy istotny szczegół oraz według ściśle określonych preferencji inwestora. Podlegają one ścisłej kontroli w całym procesie produkcji. Stalowe podesty zapewniają maksymalne bezpieczeństwo użytkowników oraz funkcjonalność i długotrwałą żywotność konstrukcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here