Garaż drewniany

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że drewno jest bardzo wytrzymałym i trwałym materiałem, który jest również naturalnym izolatorem. Dlatego, ten naturalny surowiec jest doskonałym produktem na garaże drewniane. Jeśli są one odpowiednio zabezpieczone i zbudowane, to wyróżniają się również odpornością na warunki atmosferyczne i będą służyć przez całe życie. To tylko niektóre z powodów, dla których moda na garaże drewniane znów wróciła. Garaż z drewna to wielofunkcyjna konstrukcja, która dopełnia wygląd domu, może pełnić funkcję składziku, w którym magazynowane są przedmioty zebrane przez lata, może pełnić funkcję warsztatu, a nawet prywatnej siłowni czy pokoju zabaw dla dzieci. Ale najczęściej garażu drewnianego używa się jako bezpiecznego pomieszczenia do przechowywania samochodu. Oto dlaczego.

Drewno to doskonały naturalny izolator

Optymalny klimat dla garażu, w którym znajduje się samochód, powinien być stabilny i nie ulegać wahaniom temperatury na zewnątrz. Dlatego, drewno jest bardzo użytecznym materiałem budowlanym, jeśli chodzi o garaże drewniane. Oprócz tego, że jest niesamowicie oddychające, drewno ma naturalne właściwości izolacyjne. Komórkowa struktura drewna zawiera kieszenie powietrzne, które ograniczają jego zdolność do przewodzenia ciepła, a także stanowią naturalną barierę dla zimna.

Drewno jest odporne na warunki pogodowe

W rzeczywistości, drewno lepiej chroni samochód przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi niż bardziej tradycyjne opcje – cegła i beton – ponieważ jest całkowicie odporne na przeciągi. Konstrukcje wolnostojące, takie jak garaże drewniane, są przydatne, ponieważ nie muszą przylegać do innego budynku. Jednak to sprawia, że ​​są wystawione na dużo światła słonecznego. Jak wie każdy entuzjasta motoryzacji, nie należy lekceważyć wpływu światła słonecznego na lakier Twoich pojazdów. Ale to nie problem. Wystarczy, że podczas procesu projektowania swojego garażu zadbasz o strategiczne rozmieszczenie okien tak, aby znajdujący się w środku samochód nie był narażony na promieniowanie UV.

Drewno zachowuje idealną wilgotność

Drewno może naturalnie oddychać – co jest świetną wiadomością dla poziomu kondensacji w garażu drewnianym. Jeśli w tradycyjnym garażu (z cegły lub betonu) panuje zbyt wysoki poziom wilgotności, powoduje to pojawienie się rdzy w samochodach. W przeciwieństwie do cegły i betonu, drewno jest naturalnie pozbawione kondensacji, dzięki czemu jest fantastycznym materiałem budowlanym do przechowywania każdego samochodu. Drewno przepuszcza wilgoć, co pomaga zagwarantować optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Drewno jest ekologiczne i ekonomiczne

Ze względu na swoją naturalną izolację, drewno lepiej utrzymuje ciepło w zimie. Struktura komórkowa tego naturalnego surowca ogranicza również jego zdolność do przewodzenia ciepła, utrzymując chłodne wnętrze podczas gorącego lata. Oba te czynniki sprawiają, że drewno jest bardziej przyjazną dla środowiska opcją, ponieważ ogranicza potrzebę sztucznego ogrzewania lub chłodzenia. Jako materiał naturalnie występujący, drewno jest również w 100% odnawialne. Ponadto, posiada również zdolność do usuwania i magazynowania dwutlenku węgla z atmosfery – szkodliwego gazu cieplarnianego. Biorąc pod uwagę, ile spalin wytwarza Twój samochód, garaż drewniany to chyba dobra opcja do jego przechowywania?

Chyba nie ma już żadnych wątpliwości co do tego, że garaż drewniany to idealne miejsce dla Twojego samochodu. Drewno to niezwykle wszechstronny materiał, który spełnia wszystkie wymogi dotyczące bezpiecznego przechowywania samochodów. Pamiętaj, że w takim garażu możesz również trzymać mniejsze pojazdy, jak na przykład rowery czy skutery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here