Figury świętych, których można prosić o pomoc

0
386

Gdy czujesz, że świat wali Ci się na głowę albo jesteś zrozpaczony lub bezradny módl się do świętych! W trudnych sytuacjach pomagają, dlatego zaopatrz się w ich figury, dzięki którym utworzysz w domu szczególne miejsca modlitwy i wyznaczysz duchową strefę, w której będziesz mógł prosić o cokolwiek.

Takie modlitwy przynoszą ukojenie i spokój. Znajduj swoich patronów od spraw beznadziejnych – figury świętych będą Twoimi orędownikami, dlatego proś dla siebie i innych. Dziękuj za wszystkie łaski i przepraszaj za błędy, jakich popełniłeś. Wszystko po to, by stać się lepszym człowiekiem i wzrastać ku miłości. Złóż w ręce świętych wszystkie swoje lęki i obawy – niech nie zatruwają Ci życia.

Św. Rita – patronka spraw trudnych i beznadziejnych

Kiedy wydaje Ci się, że niczego już więcej nie zniesiesz módl się do św. Rity o zrozumienie i siłę. Zapewnisz sobie większy spokój, tak potrzebny w chwilach wielkiej próby. Rita była rozmodloną żoną awanturnika i matką równie porywczych synów, ale także mistyczką i oblubienicą Pana. Aby po śmierci zamordowanego męża i dzieci, które zmarły na dżumę móc wstąpić do zakonu, musiała odszukać zabójców, wybaczyć im i poprosić o wybaczenie.

Po tym zdarzeniu stała się symbolem kobiety zdolnej do pojednania rodzin. Jest sprawczynią cudów pokoju, a w modlitwach do niej dominują prośby o zgodę w rodzinie czy dobrą atmosferę w środowisku pracy. Nie ma sprawy, z którą nie można się udać do św. Rity.

Św. Roch – ochrona przed chorobą

Święty za życia stracił w młodym wieku rodziców, a kiedy przejął ich majątek wszystko rozdał ubogim. Potem opiekował się chorymi, całkiem ich wspierając. Kiedy sam podupadł na zdrowiu, nie chciał być dla nikogo ciężarem i uciekł do lasu, pogrążając się w modlitwie. Podczas gorączki spragniony napił się wody ze strumienia, a wszystkie dolegliwości ustąpiły i św. Roch powrócił do całkowitego zdrowia. Kilka lat potem gdy umierał, jego całe ciało jaśniało, co było szczególnym znakiem. Modlą się do niego osoby, zapadające na ciężkie choroby, w tym nowotwory. Jest patronem biednych i wszystkich tych, którzy nie widzą dla siebie ratunku.

Św. Teresa z Lisieux – edukuj się z prawdziwej miłości

To szczególna wybranka Pana, która pomaga, kiedy wiesz, że Twoje życiowe powołanie jeszcze nie zostało odkryte. Św. Teresa jest patronką duchowego człowieczeństwa, która w prostych czynnościach będzie pokazywać Ci sens i małe radości. Jako młoda dziewczyna miała silny charakter, ale i głęboko rozwiniętą empatię. Żyła blisko Jezusa i swoją postawą nakłaniała by, być w Panu. Była wielką orędowniczką Komunii Świętej – godziła się w pełni na to, co zesłał jej dobry Bóg. Choć umierała młodo, nękana straszną chorobą, do końca wypowiadała miłość do Chrystusa. Módl się do niej, kiedy dotykają Cię sprawy trudne i beznadziejne – otrzymasz duchową ulgę.

Św. Antoni z Padwy – pomoże Ci się odnaleźć

To propagator miłości – warto prosić go o znalezienie drugiej połówki, ale i wzmocnienie więzi pomiędzy małżonkami. Jest patronem nie tylko zagubionych rzeczy, ale także pogubionych w życiu ludzi. Módl się do niego, kiedy brakuje Ci wiary w siebie i gdy zagubisz najważniejsze wartości. Św. Antoni z Padwy opiekuje się dziećmi, małżeństwami, narzeczonymi, kobietami w połogu, podróżnymi i ubogimi. Podobno to jeden z najbardziej lubianych patronów, ponieważ jest niezawodny. Pochodził z zamożnej rodziny portugalskiej i był wybitnym kaznodzieją, autorem porywających kazań oraz właścicielem doskonałej pamięci. To święty, który w uznaniu wielu cudów i ku radości wiernych został kanonizowany najszybciej w historii Kościoła katolickiego – niespełna rok od daty śmierci.

Wybierz swojego patrona i już teraz sprawdź, jaka postać i figurka świętego najlepiej wpisuje się w Twoje duchowe życie. Jest ich wielu i każdy czeka na to, by Ci pomóc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here