Pandemia nadal trwa i nikt nie wie, kiedy się zakończy, a siłownie i baseny znowu będą otwarte. Formę trzeba jakoś utrzymać, w przeciwnym razie roztyjesz się i kompletnie stracisz kondycję. Nie martw się. Nawet jeśli masz niewiele miejsca w domu, możesz zainwestować w przyrząd do ćwiczeń i uprawiać sport w mieszkaniu! Poznaj najlepsze akcesoria, które zmieszczą się pod łóżkiem.

Podnoś ciężary!

Ogromna ilość ćwiczeń może być wykonywana z obciążeniem. Mięśnie wtedy mocniej pracują i w efekcie szybciej stają się wyrzeźbione. Ponadto trzymanie nawet półkilogramowych ciężarków pozytywnie wpływa na wygląd pleców i ramion.

Pierwszym przyrządem, który z powodzeniem możesz trzymać w domu, są hantle. Dzięki nim nadasz piękny kształt nie tylko górnym partiom ciała, ale również poprawisz ogólną kondycję i wydolność swojego organizmu.

Drugi fantastyczny przyrząd to kettlebell. Jest to wielofunkcyjne urządzenie, które kształtem przypomina czajnik bez dzióbka. Służy głównie do ćwiczeń dynamicznych, np. wymachów. Oprócz tego możesz trenować statycznie, po prostu podnosząc przyrząd.

Kolejny gadżet służy do podnoszenia, ale siebie. Właściwie to do podciągania. Mowa o drążku. Wystarczy zaczepić go mocno w futrynie i gotowe. Trening na plecy i ramiona jak w siłowni. Do tego podczas oglądania ulubionego serialu!

Przyrządy do podnoszenia:

 • hantle,
 • kettlebell,
 • drążek.

fot.: Pexels.com

Chodź i skacz!

Nie każdy ma w domu przestrzeń na bieżnię lub orbitrek, ale każdy znajdzie odrobinę miejsca na stepper. Jest to urządzenie do chodzenia w miejscu, ściślej mówiąc do podnoszenia naprzemiennie nóg. Samo ćwiczenie jest przyjemne i możesz wykonywać je przed telewizorem. Ręce masz wolne, możesz zatem sięgnąć po hantle.

Do wykonywania rozgrzewki trenerzy polecają step. Bardzo proste urządzenie, które jest tak właściwie podstawą na podwyższeniu. Wchodzisz na nie i schodzisz. W internecie możesz znaleźć całe wyczerpujące treningi tylko z wykorzystaniem stepu.

Niby zabawka dla dzieci, a jednak może zmęczyć. Skakanka to przyrząd, który zmieści się nawet w damskiej torebce, a skakanie z jej użyciem to trening dla zaawansowanych. Podskoki angażują wszystkie partie mięśni, dlatego warto ćwiczyć.

Przyrządy do trenowania w miejscu:

 • stepper,
 • step,
 • skakanka.

Trenuj równowagę!

Czy wiesz, że możesz siedzieć przy komputerze i mieć super ciało? Jeśli nie wierzysz, to sprawdź sam. Zaopatrz się w piłkę fitness. Siedzenie na tym przyrządzie do ćwiczeń angażuje wiele mięśni, ponieważ musisz utrzymać równowagę. Bardzo dobry sposób na wysmuklenie sylwetki.

Alternatywą dla piłki jest pół-piłka, czyli bosu. Od spodu ma płaską powierzchnię, natomiast góra jest miękka i półokrągła. Po bokach doczepione są liny lub gumy, które trzyma się w trakcie treningu. Wcale nie jest łatwo utrzymać się na tym przyrządzie, a próbowanie złapania równowagi świetnie ćwiczy mięśnie.

Najprostsza forma powyższych przyrządów, czyli platforma do balansowania. Deska z doczepioną połową kuli. Stoisz i próbujesz nie spaść. Gadżet prosty, tani i nieduży.

Przyrządy do trenowania równowagi:

 • piłka fitness,
 • bosu,
 • platforma do balansowania.

fot.: Pexels.com
Przyrządy dodatkowe

Jeśli masz ulubiony trening, który wykonujesz w domu, możesz podnieść poprzeczkę i dodać sportowe gumy. Ot, zwykły kawałek plastiku, który trzymasz w rękach albo zakładasz na uda. Ćwiczenia, które robisz bez kropli potu, nagle okażą się porządnym wyciskiem. Gumy sprzedawane są w zestawach, zwykle po 4-5 sztuk i różnią się twardością.

Możesz kupić wielofunkcyjną platformę do robienia pompek. Jest to deska z otworami, do tego dołączone są uchwyty. Na platformie kolorami są zaznaczone ustawienia, dzięki którym usprawnisz konkretne partie mięśni. Możesz dodatkowo oprzeć nogi o piłkę fitness, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt.

Banalna sprawa, o której warto wspomnieć – mata do ćwiczeń. Nie jest to do końca przyrząd, raczej gadżet, jednak dzięki macie możesz z powodzeniem trenować jogę, pilates lub po prostu się rozciągać po treningu siłowym albo kardio.

Przydatne dodatki:

 • gumy do ćwiczeń,
 • wielofunkcyjne maty,
 • mata do jogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here