sokowirówka

Każdy z nas uwielbia soki ze świeżych owoców, które można przygotować zarówno z tych sezonowych, jak i mrożonych. Soki można wyciskać za pomocą ręcznych wyciskarek, a także sokowirówek. Nie jest tajemnicą, że to właśnie te drugie cieszą się największą popularnością wśród klientów. Pozwalają one zachować nie tylko smak owoców, ale również nie wymagają dużego wysiłku, w przeciwieństwie do wyciskarek ręcznych. Dlaczego jeszcze warto posiadać w domu sokowirówki?

Świeżość o poranku

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że sok z pomarańczy czy innego rodzaju cytrusów budzi nas o poranku o wiele lepiej, niż kawa. Co więcej, jest on również o wiele zdrowszy. Mowa oczywiście nie o soku z kartonu, a świeżo wyciśniętym za pomocą sokowirówki. Świeże soki wspomagają naszą odporność, a jednocześnie mogą również być sprzymierzeńcami w odchudzaniu. Soki z owoców czy warzyw mogą całkowicie zastąpić posiłek, jeśli tylko dodamy do nich zboża lub produkt mleczny. Ogromną zaletą świeżo wyciśniętych soków za pomocą sokowirówki jest fakt, że smakują one o niebo lepiej, niż gotowe soki z kartonu. Dodatkowo nowoczesny sprzęt, jakim jest sokowirówka, pozwala zachować wszelkie składniki odżywcze oraz witaminy, które kryją się w niepozornych owocach i warzywach. 

Potrzebny dobry sprzęt

Obecnie na rynku znajdziemy wiele sokowirówek oraz wyciskarek ręcznych do owoców. Te drugie są nieco tańsze, jednak wymagają dużego nakładu pracy, aby wycisnąć z owoców szklankę soku. Tymczasem nowoczesne sokowirówki pozwolą w chwilę uzyskać tyle soku, ile tylko chcemy. Są one bardzo łatwe w utrzymaniu, głównie dzięki wyjmowanym częściom. Zazwyczaj można je myć w zmywarce, co dodatkowo ułatwia utrzymanie sokowirówki w czystości. Większość nowoczesnych sokowirówek to bardzo ciche sprzęty, dzięki czemu przygotowując sobie sok o poranku nie obudzimy pozostałych domowników. Jest to również bardzo ważna zaleta dla osób, które mają w domu małe dzieci, szczególnie niemowlęta. Niektóre sokowirówki to sprzęty wielofunkcyjne – ich główną rolą jest oczywiście wyciskanie soków z owoców i warzyw, jednak mogą one pełnić również rolę młynka do kawy czy miksera. Wybór modelu sokowirówki powinien być uzależniony od naszych potrzeb i możliwości budżetowych. Dobrej jakości sokowirówkę można kupić już za 400 zł, jednak czasem warto nieco dołożyć i cieszyć się wielofunkcyjnym sprzętem w swojej kuchni. Jedno jest pewne – jeżeli chcemy cieszyć się pysznymi sokami o każdej porze dnia i nocy, to w naszej kuchni nie może zabraknąć sokowirówki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here