Dlaczego lakier hybrydowy jest lepszy niż tradycyjny

Jakie są najmocniejsze strony lakierów hybrydowych i czemu powszechnie uważane są za znacznie lepsze niż lakiery tradycyjne? Czym się kierować, kupując lakiery hybrydowe?

Czemu lepiej wybrać lakier hybrydowy niż tradycyjny?

Kobiety dokładają niemałych starań, aby ich dłonie i paznokcie prezentowały się znakomicie przy każdej okazji. Osiągnięcie takiego efektu często wiąże się z systematycznymi wizytami u kosmetyczki i sporymi nakładami finansowymi. W ostatnim czasie coraz więcej kobiet decyduje się jednak na samodzielne robienie paznokci w domu. Nie dość, że na dłuższą metę to znacznie tańsze rozwiązanie (nawet doliczając zakup niezbędnego sprzętu), to jeszcze nie jesteś w ten sposób uzależniona od grafiku swojej kosmetyczki. Co więcej jednym z najpopularniejszych rodzajów „domowego manicure” jest manicure hybrydowy. Wynika to przede wszystkim z ogromu zalet, jakie kryje lakier hybrydowy.

Otóż lakier hybrydowy jest przede wszystkim znacznie trwalszy niż tradycyjny lakier do paznokci. Lakier hybrydowy może utrzymać się na paznokciach przez nawet 3–4 tygodnie, co w praktyce prowadzi do tego, że znacznie szybciej pojawią się odrosty niż odpryski. Oprócz tego trzeba podkreślić, że lakiery hybrydowe pozwalają na tworzenie nawet bardzo skomplikowanych i szczegółowych kompozycji na paznokciach. Oczywiście z pewnością nie podejmiesz się takich prób na początku, jednak po zdobyciu pewnej wprawy… Czemu nie?

Jak wybrać najlepszy lakier hybrydowy?

Obecnie na sklepowych półkach czeka na ciebie ogromny wybór lakierów hybrydowych. Każda z nas z pewnością w pierwszej chwili zwróci uwagę na dostępne kolory i odcienie – bezsprzecznie to niezwykle ważne czynniki wyboru, należy jednak pamiętać o jeszcze kilku. Dzięki temu znajdziesz lakiery hybrydowe, które będą np. łatwiejsze w nakładaniu, co jest szczególnie ważne dla osób początkujących. Nie zawsze też najdroższy produkt będzie tym faktycznie najlepszym. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z manicure’em hybrydowym, pamiętaj, że zawsze możesz spytać o radę swoją bardziej doświadczoną koleżankę lub zapoznać się z samouczkami dostępnymi w sieci.

Do podstawowych i w pełni obiektywnych elementów mających wpływ na wybór określonego lakieru do paznokci zalicza się skład. Wysokiej jakości lakiery nie powinny zawierać takich substancji jak toluen, DBP czy formaldehyd. Odpowiednia konsystencja ułatwi ci pracę z lakierem – jeśli będzie zbyt rzadki, może spływać z paznokcia, natomiast nazbyt gęsty będzie ci trudno rozprowadzić w równomierny sposób. Na początek nie musisz też kupować dziesiątek lakierów do paznokci. Podczas nauki z powodzeniem wystarczą ci 3 kolory – taką też ilość często można nabyć w ramach tzw. zestawów startowych. Wraz z zyskiwaniem doświadczenia twoja „biblioteczka” kolorów z pewnością będzie się rozrastała – po prostu na wszystko potrzeba czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here