biżuteria z symbolem nieskończoności

Symbol nieskończoności wydaje się dzisiaj nieodłącznym elementem biżuterii. Niejedna bransoletka nieskończoność, łańcuszek albo pierścionek został bowiem wyposażony w ten znak. Z czego wynika jego popularność? Co właściwie oznacza? Gdzie można go spotkać? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Co oznacza symbol nieskończoności?

O kwestii nieskończoności dyskutowano już w starożytności. Wiele miejsca poświęcali jej greccy filozofowie, a Egipcjanie przedstawiali ją w formie hieroglifów. Oczywiście sam znak graficzny nieskończoności ewoluował przez lata. Początkowo był przedstawiany jako wąż zjadający własny ogon. Czasem jako rzeka opływająca ziemię. Niektórzy też utożsamiali z nim krzyż słoneczny. Dzisiaj znany symbol stworzył John Wallis. Przewrócona ósemka po raz pierwszy pojawiła się w jego pracy naukowej w 1655 roku. Jak widać świetnie się przyjął, bo w późniejszym czasie zaczęli się na niego powoływać również inni naukowcy i nie tylko. Symbol ten jest bardzo trafny. Nie ma bowiem ani początku, ani końca. Oznacza pewną trwałość, powtarzalność i… wieczność. Dzisiaj bransoletka nieskończoność to popularny dodatek do wielu stylizacji.

Dlaczego symbol nieskończoności jest tak popularny?

Bransoletka nieskończoność oraz inna biżuteria z tym symbolem bije dzisiaj rekordy popularności. Decyduje o tym szereg różnych czynników. Przede wszystkim nieskończoność może się odnosić do wielu aspektów życia. Z jednej strony taka bransoletka nieskończoności może symbolizować stałość i wierność w związku. Noszenie jej będzie zatem jednocześnie talizmanem mającym dbać o trwałość danej relacji, a z drugiej strony wyrazem przywiązania do drugiej osoby. Symbol nieskończoności może również odnosić się do przyjaźni. Ona bowiem też może trwać wiecznie. Bransoletka nieskończoność to również częsty atrybut artystów, odnoszący się do ponadczasowości tworzonych przez nich dzieł – muzycznych, literackich, malarskich albo rzeźbiarskich.

Jaka biżuteria z symbolem nieskończoności?

Rzeczywiście wśród biżuterii najczęściej występuje bransoletka nieskończoność. Najbardziej efektowna jest ta wykonana z klasycznego złota, ewentualnie białego złota lub srebra. Kupując ją na prezent warto zwrócić uwagę na próbę. Rzecz jasna im wyższa, tym lepsza jakość biżuterii. Modne są przy tym ostatnio bransoletki celebrytki o delikatnym łańcuszku. Poza tym symbol nieskończoności może pojawiać się na naszyjnikach, łańcuszkach, pierścionkach, broszkach oraz innych ozdobach. Za każdym razem prezentuje się bardzo efektownie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here