Pędzle, pacynki, szczoteczki, gąbki… Codziennie stosujesz wiele różnych akcesoriów do nakładania makijażu. Przynajmniej raz w tygodniu powinnaś je porządnie wyczyścić, ponieważ zbierają się na nich podkłady, pudry oraz korektory. Niestety ich mycie do najłatwiejszych nie należy, ponieważ kosmetyki mocno się trzymają i sama woda to za mało. Sprawdź, jakie gadżety są dostępne na rynku i zaopatrz się w najlepsze!

Trwały i tani silikon

Silikon charakteryzuje się wieloma praktycznymi właściwościami. Przede wszystkim jest elastyczny. Kolejną jego zaletą jest to, że bardzo łatwo go umyć i utrzymać w czystości. Okazuje się, że ten materiał sprawdza się nie tylko w kuchni, ale również jako doskonała podstawa do mycia akcesoriów do makijażu.

Drogerie internetowe posiadają w swojej ofercie wiele myjek oraz mat z silikonu. Te produkty mają różnej wielkości wypustki. Najmniejsze gadżety tego typu kosztują około 3 zł i nakłada się je na dłoń. Cechują się jednym rodzajem silikonowych kolców. Nieco droższe są maty – ich koszt to wydatek rzędu 20 zł, jednak są one podzielone na kilka części, a wypustki występują w różnych kształtach.

Użycie silikonowych myjek jest dziecinnie proste. Należy nalać na nie nieco środka myjącego i rozcieńczyć go wodą. Następnie weź brudny pędzel i „maluj” nim matę tak, jak twarz. Wykonuj najlepiej okrężne ruchy. Resztki kosmetyków natychmiast zaczną schodzić z włosków. Po skończeniu wypłucz matę i pozostaw pędzel do wyschnięcia.


fot.: Pexels.com

Pralki małe i duże

Niektóre kobiety wrzucają gąbki oraz puszki do pudru do pralki. W ten sposób rzeczywiście można dokładnie oczyścić akcesoria, jednak delikatne gąbeczki mogą ulec zniszczeniu. Istnieją jednak nieco mniejsze odpowiedniki pralek, przeznaczone właśnie do czyszczenia akcesoriów do makijażu.

Pamiętasz może takie miniaturowe meble, którymi bawiłaś się jako dziecko? A może twoje dziecko ma podobne w swoim pokoju? To świetnie, bo tak się składa, że pralka-zabawka idealnie sprawdza się jako gadżet do prania gąbek do makijażu. To nie żart – sprawdź w internecie. Różowy model sprzętu AGD kupisz za 20 zł. Po prostu wkładasz baterie, wlewasz wodę oraz płyn, wrzucasz akcesorium i włączasz. Taka pralka posiada nawet specjalny odpływ!

Nieco poważniejszym urządzeniem jest tzw. wirówka do pędzli. Jest to szklana kula ze specjalną pokrywą, w której znajduje się otwór. Do zestawu dołączona jest końcówka, która przypomina blender. To właśnie w nią wpina się rączkę pędzla, włosie natomiast wkładasz do pękatego naczynia z płynem. Włączasz elektryczną końcówkę i trzymasz, a pędzel szybko obraca się w cieczy i w ten sposób schodzi z niego cały brud. Tego typu wirówki znajdziesz za 100 zł.

Niektóre sprzęty mają po kilka „przejściówek”, tak abyś mogła dopasować każdy rozmiar pędzla i umyć je wszystkie tą metodą. Gadżet przeznaczony jest także do błyskawicznego suszenia akcesoriów do makijażu.

Czym umyć akcesoria do makijażu?

Sprzęt już masz, ale nadal pozostaje kwestia odpowiedniego specyfika myjącego. Niektóre pędzle mogą ulec zniszczeniu w kontakcie z mydłem, ponieważ ich włosie jest bardzo delikatne. Istnieje kilka opcji, dzięki którym nie zniszczysz akcesoriów do makijażu, za to dokładnie je wyczyścisz.


fot.: Pexels.com

Drogerie oferują specjalne płyny dedykowane pędzlom. Ich ceny wahają się między 15 a 50 zł. Dostępne są również specjalne mydła w słoiczkach. Mają atrakcyjne kolory oraz zapachy, jednak te należy wcześniej rozpuścić w wodzie – płyn jest od razu gotowy do użycia.

Panie jednak preferują zwykle domowe sposoby. Wiele kobiet na forach internetowych wspomina o szamponach dla dzieci. Dobrze ściągają resztki makijażu i są nieinwazyjne. Do większych zabrudzeń lub zaschniętych kosmetyków polecają dodanie niewielkiej ilości oliwki, która doskonale rozpuszcza uciążliwe zanieczyszczenia.

Jeśli jesteś alergiczką i masz sprawdzony płyn do demakijażu, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zastosowała go również w przypadku akcesoriów do makijażu. Dzięki temu nie nabawisz się podrażnień na skórze, a pędzle będą wyglądały jak nowe!

Po każdym użyciu pędzla możesz przetrzeć go chusteczką antybakteryjną. Ta metoda jest dobra, aby uniemożliwić bakteriom rozmnażanie się na pozostawionych w biegu akcesoriach do makijażu. Pamiętaj, że nie tylko podkład na nich zostaje, ale również martwy naskórek.

Tym możesz myć akcesoria do makijażu:

  • dedykowane płyny,
  • płyn do demakijażu,
  • chusteczki antybakteryjne,
  • szampon dla dzieci,
  • oliwka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here