Farmina karma dla psa

Każdy właściciel psa chce żywić swojego pupila w odpowiedni sposób. W związku z tym często zastanawia się czy karmienie podopiecznego wyłącznie suchą karmą będzie dla niego wystarczające. Który rodzaj karmy jest bardziej wartościowy dla psa? Który suchy warto wybrać dla swojego czworonoga? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w treści niniejszego poradnika.

Sucha czy mokra karma – która jest bardziej wartościowa?

Mokra karma zawiera więcej wody. To jeden z najważniejszych argumentów przemawiających do właścicieli zwierząt. Czy oznacza to jednak, że sucha karma nie jest wartościowa? Nic bardziej mylnego.

W suchym posiłku dla psa wysokiej jakości pojawia się dużo mięsa i witamin. Jej przystępna forma sprawia, że karmienie zwierzaka jest łatwe nie tylko w domu, ale również podczas podróży. Dodatkowo, sucha karma dobrej jakości jest też produktem o odpowiedniej zawartości tłuszczu. Dla przykładu, Farmina karma dla psa zawiera niewielką ilość tego składnika. Parametr ten jest równie istotny dla posiłku w wersji suchej i mokrej.

Reasumując, trudno ostatecznie stwierdzić, który rodzaj karmy dla czworonoga jest odpowiedniejszy. Najważniejszym jest bowiem nie forma występowania, ale składniki zawarte w danym produkcie. Warto więc zaproponować swojemu psu możliwość zjedzenia mokrej i suchej karmy. Wtedy posiłki dla zwierzaka będą różnorodne, a co za tym idzie – nie znudzą mu się tak szybko.

Jaką suchą karmę dla psa wybrać?

Sucha karma powinna zawierać sporą dawkę mięsa, witamin i minerałów. Przykładem takiego produktu jest Farmina karma dla psa. W posiłku można znaleźć aż 60% składników zwierzęcych i 90% białek. Dzięki temu karma stanowi doskonałe źródło energii dla niejednego zwierzaka.

W produkcie można znaleźć pakiet witamin ,,Long Life”, które wpływają korzystnie na rozwój organizmu i regenerację wielu tkanek. W karmie suchej nie brakuje także mieszanki roślinnych wyciągów, które regulują pracę jelit i wspierają proces przemiany materii.

Dobrej jakości karma sucha dla psa może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla niejednego miłośnika czworonogów. Wybierając odpowiedni produkt zwierzak będzie najedzony i szczęśliwy. Sucha karma idealnie uzupełnia dietę, bez względu na miejsce pobytu.

Jeśli chcesz karmić swojego psa w zrównoważony sposób, warto połączyć podawanie klasycznego pokarmu z puszki o suchą karmę. Właściciel zwierzęcia powinien też pamiętać o tym, że pies potrzebuje pić wodę w ciągu dnia. To szczególnie ważne w okresie letnich upałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here