nasiona kolekcjonerskie

Bubble Gum to kultowa odmiana konopi, której nasiona posiadają w swoich zbiorach kolekcjonerzy na całym świecie. Również w naszym kraju wielu odbiorców sięga po ziarna Bubble Gum, oczekując produktów wysokiej klasy, wytrzymałych oraz żywotnych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze i kluczowe informacje związane z tą odmianą. Poznasz jej genetyczną oraz instytucjonalną historię, a także dowiesz się dlatego cieszy się tak dużym wzięciem wśród tworzących kolekcję nasion. 

Bubble Gum – nasiona legendarnej odmiany w Twojej kolekcji 

Niewiele jest takich odmian marihuany, które na trwałe wpisały się w historię uprawy tego gatunku. Co prawda, różni hodowcy mają swoje własne zdanie na ten temat, jednak często jednogłośnie wskazują oni na Bubble Gum. Ta powstała w latach dziewięćdziesiątych odmiana jest obecnie jedną z najszerzej rozpowszechnionych na całym świecie, której odbiorcy sięgają po nasiona kolekcjonerskie.

Nazwa Bubble Gum wzięła się od charakterystycznego zapachu emitowanego przez kwiatostany. Jest on delikatnie słodki i zawiera nutkę przypominającą aromat gumy balonowej. Nie do końca jednak wiadomo, jakie dokładnie fenotypy zostały wykorzystane do produkcji Bubble Gum. Istnieje wiele różnych teorii na ten temat, jednak najprawdopodobniej Bubble Gum powstało częściowo w USA, a następnie zostało „genetycznie” dopracowane przez holenderskich growerów. Oferowane obecnie nasiona kolekcjonerskie to właśnie potomkowie tej odmiany.

Mniej więcej od połowy lat dziewięćdziesiątych, Bubble Gum zaczęła pojawiać się w nowych, kolejnych odmianach, wyposażonych w urozmaicony materiał genetyczny. Obecnie, Bubble Gum stosuje się także do produkcji dalszych krzyżówek i hybryd, a uzyskane w ten sposób nasiona również cieszą się popularnością wśród kolekcjonerów. Bubble Gum krzyżuje się chętnie zarówno z odmianami sativa jak i indica, uzyskując w ten sposób mniej i bardziej eksperymentalne połączenia. 

Odmiana Bubble Gum – wytrzymała i żywotna 

Bubble Gum to odmiana oferowana przede wszystkim przez dwóch głównych dostawców – kultowe TH Seeds, a także nie mniej uznane Serious Seeds. W trakcie odwiedzin w sklepie konopnym warto dokładnie dopytać sprzedawcę o miejsce pochodzenia lub producenta danego nasionka. Polecamy korzystać z oferty sklepów cieszących się zaufaniem, których produkty są oryginalne oraz sygnowane przez ich producentów. Odradzamy kupowanie nasion z drugiej ręki, od niepewnych dostawców.

Nasiona Bubble Gum są dość popularne w naszym kraju, dlatego możesz zaopatrzyć się w nie z łatwością w niemal każdym sklepie konopnym – stacjonarnym, jak i internetowym. Wielu odbiorców Bubble Gum wskazuje, że nasiona tej odmiany są stosunkowo wytrzymałe oraz odporne na upływ czasu. Nawet po wielu latach przechowywania w domowej gablotce, nasionko zachowuje oryginalną strukturę, a jego powierzchnia pozostaje nienaruszona. 

Warto wybierać Bubble Gum, jeśli zależy Ci na urozmaiceniu swojej kolekcji i jej wzbogaceniu o klasyczne, kultowe eksponaty. Nasiona Bubble Gum dla wielu ich odbiorców mają wartość nie tylko kolekcjonerską, ale również historyczną. Samo ziarenko często ląduje na wyeksponowanym miejscu, stanowiąc zwieńczenie danej gablotki lub jej centralny punkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here