Smartfony mają wiele przydatnych funkcji i pełnią rolę naszych doradców dietetycznych, sportowych, kulinarnych oraz wielu innych. Powstał także szereg aplikacji skierowanych do właścicieli psów. Niektóre z nich pozwolą ci poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą pielęgnacji oraz zachowania pupila, inne uatrakcyjnią wspólne spacery. Dowiedz się, jakie akcesoria możesz znaleźć w sklepach z aplikacjami mobilnymi.

Nie tylko ty możesz być fit!

Aplikacje sportowe dosłownie zalewają internet. Wirtualny trener, prowadzenie statystyk, krokomierz, ciśnieniomierz, współpraca ze smartwatchem – to tylko przykłady tego, co możesz znaleźć w mobilnych sklepach. Okazuje się, że programiści opracowali również technologie dla właścicieli psów, którzy uwielbiają dbać o formę.

Tego typu programy śledzą trasę spaceru i liczą przebyty dystans oraz spalone kalorie. Ich zaletą jest to, że możesz dokładnie zaplanować wycieczkę w domu i wyruszyć z GPS-em na przygodę. Aplikacje zapisują twoje postępy, dzięki czemu możesz je później porównywać i monitorować aktywność spędzoną z psem.

Ponadto aplikacje pokazują miejsca przyjazne pupilom! Teraz bez problemu dowiesz się, gdzie w twojej okolicy są odpowiednie parki, a także gdzie pies może napić się wody podczas wyprawy. Ściągnij program, jeśli lubisz długie spacery albo w przypadku gdy twój czworonóg potrzebuje stałej dawki ruchu w ciągu dnia, np. z powodu nadwagi.

Poznajcie nowych przyjaciół

Ludzie od lat korzystają z aplikacji randkowych lub takich, które umożliwiają poznanie osób o podobnych pasjach. Czy wiedziałeś, że twój pies też może znaleźć kompana do zabawy? To nie żart! Czworonogi mają własny Instagram!


fot.: Pexels.com

Programiści opracowali program, w którym zakładasz profil i wyszukujesz innych zainteresowanych spotkaniem właścicieli psów. Możecie porozmawiać o waszych pupilach i umówić się na wspólny spacer.

Wyszukiwarka bierze pod uwagę wiek i rasę psa, a nawet płeć i wiek opiekunów! Dzięki temu być może spotkasz wymarzoną miłość i dodatkowo przyjaciela dla psa. Ogromną zaletą aplikacji jest to, że większość dochodu twórcy przeznaczają na cele charytatywne, wspomagając w ten sposób schroniska dla zwierząt.

Zdobądź dodatkową wiedzę

W sklepach mobilnych znajdziesz szereg programów stanowiących kompendium wiedzy na temat psów. W jednym miejscu zebrano informacje o wszystkich istniejących rasach. Historia, skąd się wzięły, jaki mają charakter i jak funkcjonują z innymi zwierzętami.

Poznasz nawet słynnych przedstawicieli każdej rasy! Takie aplikacje to prawdziwa gratka dla osób, które pasjonują się psami i lubią poznawać nowe fakty. Niektóre zahaczają o weterynarię, a więc anatomię i zdrowie.

Trening bez profesjonalisty

Nie chcesz chodzić z pupilem na zorganizowane zajęcia z tresury, ale czujesz, że przydałaby się nauka odpowiednich manier? Nic prostszego! Wirtualny kliker sprawdzi się na spacerach i podczas nauki aportowania. Już nie musisz szukać tego małego, staromodnego klikera, który ciągle gdzieś ginie…

W trakcie tresowania psa kluczowe są dźwięki. Gwizdek może był dobry dziesięć lat temu, ale nowoczesne psy wolą innowacyjne rozwiązania. W sklepie znajdziesz bowiem specjalną aplikację, która emituje dźwięki dostosowane do psich uszu – od 18 do 34 kHz. Teraz bez problemu zapanujesz nad zachowaniem psa.

Niektóre programy zostały opracowane w porozumieniu z profesjonalnymi treserami i oferują wskazówki, w jaki sposób przeprowadzić skuteczny trening w domu lub w parku. Opcja idealna na czas kwarantanny. Bierz telefon, smycz i do roboty!


fot.: Pexels.com
Nigdy nie przegap terminu szczepienia!

Wirtualna książeczka zdrowia wprawdzie nie zwalnia cię z obowiązku posiadania papierowej wersji, jednak znacznie ułatwia zaplanowanie wizyt u weterynarza. Aplikacja to nie tylko kalendarz, ale również samodzielny planer, który obliczy, kiedy nastąpi termin kolejnego szczepienia.

Wszystkie wizyty u lekarza zostają w pamięci programu, dlatego aplikacja może przewidzieć, kiedy poinformować cię, że czas na ponowne odwiedziny u weterynarza. Ponadto możesz przechowywać tutaj całą historię chorobową psa, dzięki czemu masz szybki dostęp do ważnych informacji w razie nagłej potrzeby.

Powiadomienia pojawiają się ze stosownym wyprzedzeniem na ekranie twojego smartfona, nawet jeśli nie korzystałeś z programu przez dłuższy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here