Rynek pracy w Lublinie

Gdzie szukać ofert pracy w Lublinie? Najpierw warto zapytać znajomych oraz rodziny, czy nie słyszeli o kimś, kto potrzebuje rąk do pracy. Często w ten sposób bardzo szybko można znaleźć zatrudnienie. Szukanie pracy w Lublinie może przynieś dobry wynik, gdy zaczniemy przeszukiwać oferty pracy na portalach typu Gowork.pl, OLX, Gumtree czy pracuj.pl.

Należy uważać na oferty typu zdalna praca z domu, która kusi wysokim wynagrodzeniem oraz małą liczbą czasu potrzebną do jej realizacji. Najczęściej są to oszuści, którzy żerują na naiwności ludzi oraz wykorzystują fakt, że ktoś pilnie potrzebuje jakiekolwiek pracy. Takie oferty najczęściej dotyczą firm typu MLM, czyli takich, w których realne pieniądze zarabiają ich twórcy, a reszta „pracowników” nic z tego nie ma. Często pojawiają się też ankiety, z których nie ma praktycznie żadnego zarobku, a jest za to mnóstwo straconego czasu.

Jeżeli chcemy pracować zdalnie i dobrze zarabiać to musimy posiadać jakieś konkretne umiejętności typu znajomość rzadkich języków obcych czy programowanie w konkretnym języku. Praca zdalna jest równie pracochłonna jak stacjonarna.

Sprawdź też: https://www.lukow24.pl/promowane/poszukiwanie-pracy-w-lublinie-wybieranie-atrakcyjnych-ofert/D6tIjW8yf8XCNc6rwRZB

Kolejnym pomysłem na szybkie znalezienie zatrudnienia jest osobiste stawienie się w siedzibach firm i zapytanie czy nie potrzebują oni pracowników. Takie podejście zdaje egzamin, ponieważ pokazuje, że aktywnie szukamy pracy i nie boimy się kontaktu z ludźmi. Wymaga ono poświęcenia nieco czasu i energii, ale warto.

Ile można zarobić w Lublinie?

To chyba jedno z najważniejszych pytań jeśli chodzi o pracę. Każdy człowiek chce otrzymywać godne wynagrodzenie za swoją ciężką pracę. Przeciętne wynagrodzenie brutto w Lublinie wynosi 5253 złotych, a więc „na czysto” możemy uzyskać około 3793 złotych. Zarobki w Lublinie niestety nie należą do najwyższych z uwagi na znaczne oddalenie od stolicy kraju oraz położenie przy wschodniej granicy. Najwyższe wynagrodzenie otrzymują pracownicy IT oraz komunikacji. W tym sektorze pensja przekracza kwotę 5829 złotych brutto. Zarobki są zróżnicowane, każda branża rządzi się swoimi prawami: Specjalista ds. obsługi klienta może liczyć na 1293 złotych, pracownik call center z językiem niemieckim od 3000 do 3500 złotych, przedstawiciel handlowy zarobi 3300 złotych, a programista Java otrzyma pensje w wysokości 6700 złotych.

Niskie pensje otrzymują pracownicy gastronomii i hotelarstwa. Średnie zarobki w tych gałęziach usług wynoszą 2756 złotych brutto. Pracownicy gastronomii, a ściślej mówiąc kelnerzy/kelnerki mogą liczyć na dodatkowe środki jakim są napiwki, jednak mimo to ich pensja nie powala. Podobny poziom zarobków osiągają osoby wykonujące zawód pracownika administracji oraz ochrony. W ich przypadku na konto bankowe co miesiąc wpływa około 2179 złotych netto. Najniższą płacę otrzymują pracownicy sektora usług komunalnych, rekreacji, turystyki, serwisu technicznego oraz pracownicy usług prawniczych, którzy są na początku swojej kariery. Aplikant adwokacki może liczyć na 1200 złotych pensji, magazynier – 2300 złotych, a pracownik hotelu na 1500 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here